.: Çarşamba Ticaret ve Sanayi Odası & Ticaret Borsası Bölgesel Kalkınma Proje Ofisi Başarı Hikayeleri Bölüm 1: Hande ALAKUŞ ‘’Benim İçin ÜRET’’


Çarşamba Ticaret ve Sanayi Odası & Ticaret Borsası Bölgesel Kalkınma Proje Ofisi Başarı Hikayeleri Bölüm 1: Hande ALAKUŞ ‘’Benim İçin ÜRET’’

2022-01-12

Çarşamba Ticaret ve Sanayi Odası & Ticaret Borsası Bölgesel Kalkınma Proje Ofisi Başarı Hikayeleri

Bölüm 1: Hande ALAKUŞ  ‘’Benim İçin ÜRET’’

Çarşamba Ticaret ve Sanayi Odası & Ticaret Borsası Bölgesel Kalkınma Proje Ofisi’ne 2020 yılında başvuruda bulunan Hande ALAKUŞ, yıllardır fındık işi ile uğraşan çiftçi bir ailenin çocuğudur. Üç kardeşten en büyüğü elektrik elektronik mühendisi, Hande ALAKUŞ yönetmen yardımcısı, en küçüğü gastronomi mezunudur. Babasının engin tecrübeleri ve kardeşlerinin desteğinden yararlanan ALAKUŞ, 3 kuşaktır çiftçi dedelerinden aldığı mirası lezzetli bir geleceğe dönüştürerek ‘’Benim İçin Üret’’ markasını kurmuştur.

Proje Ofisi aracılığı ile KOSGEB İleri Girişimci Desteği’ne başvuran ALAKUŞ; Kızılot Mah, Çarşamba ilçesinde kendilerine ait çocukluk evlerini üretim atölyesine çevirerek çiğ fındık, taş fırında kavrulmuş fındık, fındık ezmesi, Belçika çikolatalı fındık ezmesi, Bitter Belçika çikolatalı fındık ezmesi, şekersiz fındık ezmesi, ballı fındık ezmesi gibi doğal ürünler üretmeye başladı.

Çiftçilik yapan tüm yöre halkına örnek olmayı amaçlayan Hande ALAKUŞ yolculuklarını şöyle anlatıyor;

‘’ Toprakla çok uzun yıllar arkadaş olduk ve olmaya da devam ediyoruz. Üniversite hayatından sonra birimiz Gastronomi bölümünden mezun oldu ve birçok restoranda şef olarak çalıştı. Diğerimiz ise reklam sektöründe yönetmen yardımcısı olarak uzun yıllar çalıştı. Şimdi ise güçlerimizi birleştirdik ve sağlıklı gıdalara ulaşmak herkesin hakkı diyerek bahçelerimizden çıkan tüm ürünleri endüstriyel işlemlerden geçirmeden en doğal ve taze haliyle siz değerli tüketicilerimize sunmaya karar verdik.

Yörede bizim gibi çiftçilik yapan tüm halkımıza örnek olmak bizi bu yola iten en büyük etken oldu. İşletmemiz taş fırında kavrulmuş fındık, çiğ fındık, sade fındık ezmesi, ballı fındık ezmesi, belçika çikolatalı fındık ezmesi üretmektedir. Samsun Çarşamba yöresi Türkiye’de fındığın en çok üretilen bölgelerinden birisi olmasına rağmen fındığa katma değer katan hiçbir küçük işletme bulunmamaktadır.

Fındık, yöremizde sadece tüccar ve devlet aracılığıyla satılmaktaydı. Biz yöre halkına öncü olarak aslında bunun yapılabileceğini gösterdik. İnsanların içine cesaret aşılamayı başardık. Birçok yörede insanlar kendi bahçelerinden çıkan tüm tarım ürünlerini değerlendirip satmalarına rağmen bizim yöremizde bu oran oldukça düşük ve bizim gibi bir işletme ise yok denilecek kadar az. Biz insanlara en önemli şeyin başlamak olduğunu, inanmak olduğunu göstermiş olduk. İşletmemiz yöre halkına öncü olmaya, deneyimlerini paylaşmaya ve en kısa zamanda yeni istihdamlar yaratmak için var gücüyle çalışmaya devam edecektir. Kadının gücünü göstermek, olmaz denileni olur kılmak, ilk adımı atmak için gerekli cesarete sahipti ve bu kararlılığını sürdürmeye devam edecek. Daima kendini geliştirerek yola çıkma vizyonuna adım adım yaklaşacaktır.’’

Proje Ofisi aracılığı ile ‘’Benim İçin ÜRET’’ markasının Türk Patent ve Marka Kurumu tarafından tescilini de gerçekleştiren başarılı kadın girişimci Hande ALAKUŞ’a başarılar diliyor, bu lezzetli yolculuklarına herkesi eşlik etmeye davet ediyoruz.

Hande ALAKUŞ'un başarı hikayesini izlemek için: https://youtu.be/ev168le3WZ4

-----

Hande ALAKUŞ'un ürettiği doğal ürünler için: www.benimicinüret.com

Bizi Sosyal Medya Hesaplarımızdan Takip Edebilirsiniz.

Instagram Link: https://www.instagram.com/carsambatso/

Twitter Link: https://twitter.com/carsambatso

Facebook Link: https://www.facebook.com/carsambaticaretvesanayiodasi

 

 


Bu haber 95 defa okunmuştur.
 .:Bu Haberin Resimleri
 .:Bu Habere Ait Dosyalar
bu habere ait dosya bulunmamaktadır
Untitled Document
 
 .: En Son Eklenen 20 Haber
Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği (TOBB) 78.Genel Kurul Toplantısı Webinar Yöntemi ile Gerçekleştirildi.
Çarşamba Kaymakamı Sn. Doç. Dr. Şükrü Yıldırım’dan Çarşamba Ticaret ve Sanayi Odası Ziyareti.
Çarşamba Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Sn.Ahmet YILMAZ Gürcistan Acara Özerk Cumhuriyeti Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı (Acara TSO) Sn. Giorgi ROMANADZE ve Gürcistan Tiflis Poti Ticaret Odası Başkanı Sn. Soso TSULAYA ile birlikte Samsun İnşaat Fua
Çarşamba Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Sn. Ahmet YILMAZ Çarşamba Bellona Kalaycıoğlu Mobilya Açılışı'na Katıldı.
Gürcistan Acara Özerk Cumhuriyeti Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı (Acara TSO) Sn. Giorgi ROMANADZE ve Gürcistan Tiflis Poti Ticaret Odası Başkanı Sn. Soso TSULAYA’dan Çarşamba Ticaret ve Sanayi Odası Ziyareti
Orta Karadeniz Kalkınma Ajansı (OKA) Genel Sekreteri Sn. İbrahim Ethem ŞAHİN’den Çarşamba Ticaret ve Sanayi Odası Ziyareti.
Çarşamba Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Sn. Ahmet YILMAZ, Milli Eğitim Bakanlığı Teftiş Kurulu Başkanı Sn. Metin ÇAKIR’ı makamında ziyaret etti.
Çarşamba Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Sn. Ahmet YILMAZ Marnero Cafe & Restoran işletmesi Açılışı'na Katıldı.
Çarşamba Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Sn. Ahmet YILMAZ'ın 8 Mayıs Anneler Günü Mesajı
Çarşamba Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Sn. Ahmet YILMAZ Akbulut Hukuk ve Danışmanlık Ofisi Açılışı'na Katıldı.
Çarşamba Organize Sanayi Bölgesi Altyapı Çalışmaları Değerlendirildi.
Çarşamba Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Sn. Ahmet YILMAZ’ın Ramazan Bayramı Ziyaretleri.
Çarşamba Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Sn. Ahmet YILMAZ'ın Ramazan Bayramı Mesajı
Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği(TOBB) Kobi Politikaları Yönetim Kurulu Toplantısı Webinar Yönetmi ile gerçekleştirildi.
Çarşamba Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Sn. Ahmet YILMAZ'ın Kadir Gecesi Mesajı.
Milli Eğitim Bakanlığı Bakan Yardımcısı Sn. Sadri ŞENSOY, Çarşamba Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Sn. Ahmet YILMAZ’ı makamında ziyaret etti.
Çarşamba Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Sn. Ahmet YILMAZ’dan Tokat Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Sn. Ali ÇELİK’i Ziyaret.
Çarşamba Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Sn.Ahmet YILMAZ'ın 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı Mesajı
BOTAŞ Çarşamba Boru Hattı Vana İstasyonu Yapı Yaklaşma Mesafeleri ve BOTAŞ Doğalgaz Boru Hattının Güzergâhı Konuları Samsun Valiliği Toplantı Salonunda Görüşüldü.
Çarşamba Ticaret ve Sanayi Başkanı Sn.Ahmet YILMAZ OMÜ Teknopark Firması Imed Surgical Teknoloji A.Ş’yi Ziyaret etti.
Salıpazarı Yerel Eylem Grubu Derneği Proje Müdürü Sn. Ertuğrul ÖZTÜRK’den Çarşamba Ticaret Ve Sanayi Odası ziyareti.
Çarşamba Ticaret ve Sanayi Odası Sayısal Takograf (Dijital Ehliyet) Hizmeti Vermeye Başladı
Çarşamba Ticaret ve Sanayi Odası & Ticaret Borsası Bölgesel Kalkınma Proje Ofisi Başarı Hikayeleri Bölüm 6: Özkan SALMAZ/ Salmazlar Makine ve Tarım Aletleri
Çarşamba Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Sn. Ahmet YILMAZ’dan Milli Eğitim Bakanlığı Ziyareti.
Çarşamba Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Sn. Ahmet YILMAZ’dan Ak Parti Grup Başkan Vekili ve Denizli Milletvekili Sn. Av. Cahit ÖZKAN’ı Ziyaret.
Çarşamba Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Sn. Ahmet YILMAZ, Samsun İş Dünyası Buluşmaları Programına Katılım Sağladı.
ASKON ( Anadolu Aslanları İş Adamları Derneği ) Samsun Şube Başkanı Sn. Ahmet Alp DOĞRU’dan Çarşamba Ticaret ve Sanayi Odası Ziyareti.
Çarşamba Ticaret ve Sanayi Odası & Ticaret Borsası Bölgesel Kalkınma Proje Ofisi Başarı Hikayeleri Bölüm 5: Sevgi AYDEMİR/ SMS Atılım Tekstil
Çarşamba Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Sn. Ahmet YILMAZ'ın 5 Nisan Avukatlar Günü Mesajı
Çarşamba Organize Sanayi Bölgesi Şartname Belirleme Toplantısı Samsun Yatırım İzleme Koordinasyon Başkanlığı’nda Gerçekleştirildi.
Çarşamba Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Sn. Ahmet YILMAZ'ın 2 Nisan Otizm Farkındalık Günü Mesajı.
Çarşamba Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Sn. Ahmet YILMAZ’dan Milli Eğitim Bakan Yardımcısı Sn. Sadri ŞENSOY’a Ziyaret
Çarşamba Ticaret ve Sanayi Başkanı Sn.Ahmet YILMAZ'ın Ramazan Ayı Mesajı
Oda-Borsa Müşterek İstişare Toplantısı Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği Konferans Salonunda Gerçekleşti.
Çarşamba Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Sn. Ahmet YILMAZ’dan Türkiye Fırıncılar Federasyonu Ziyareti.
Çarşamba Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Sn. Ahmet YILMAZ’dan Astor Enerji A.Ş Ziyareti
Çarşamba Organize Sanayi Bölgesi Model Fabrika Bilgilendirme Toplantısı Samsun Valiliği Toplantı Salonunda Gerçekleştirildi.
Çarşamba Organize Sanayi Bölgesi Değerlendirme Toplantısı Samsun Valiliği Toplantı Salonunda Gerçekleşti.
Gürcistan Ankara Büyükelçisi Sn. George JANJGAVA ve Gürcistan Trabzon Başkonsolosu Sn. Gela JAPARİDZE den Çarşamba Ticaret ve Sanayi Odası Ziyareti.
Çarşamba Ticaret ve Sanayi Odası Başkanımız Sn. Ahmet YILMAZ’dan Yargıtay 9. Ceza Dairesi Üyesi Sn. Hakim Turan KÖK’ü Ziyaret.
Çarşamba Organize Sanayi Bölgesinde yatırımcıların elektrik ihtiyacının karşılanması için Schneider Elektrik, Klt Enerji, Ulusoy ve Astor Elektrik Firmaları Ziyaret Edildi.
Çarşamba Organize Sanayi Bölgesi elektrik ihtiyacının karşılanması için Ulusoy ve Astor firmalarının Orta Gerilim Panoları ve Trafo Üretim Fabrikaları Ziyaret Edildi
Çarşamba Ticaret Ve Sanayi Odası Başkanı Sn.Ahmet YILMAZ'dan 18 Mart Çanakkale Şehitlerini Anma Günü Mesajı
Çarşamba Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Sn.Ahmet YILMAZ’dan Türkiye Cumhuriyeti 27. ve Son Başbakanı, 28. Türkiye Büyük Millet Meclisi Başkanı Sn.Binali YILDIRIM’a Ziyaret.
Çarşamba Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Sn.Ahmet YILMAZ'ın Berat Kandili Mesajı
Çarşamba Organize Sanayi Bölgesi Altyapı Projeleri Değerlendirildi.
Çarşamba Organize Sanayi Bölgesi Elektrik Şebekesi Çalışları Değerlendirildi.
Samsun İl Tarım ve Orman Müdürü Sn. İbrahim SAĞLAM, Çarşamba Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Sn. Ahmet YILMAZ’ı makamında ziyaret etti.
İstiklal Marşımızın kabul edilişinin 100. yıl dönümü..
Çarşamba Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Sn. Ahmet YILMAZ, Samsun Büyükşehir Belediye Başkanı Sn. Mustafa DEMİR’i makamında ziyaret etti.
 
 

TOBB DARBE GİRİŞİMİ TEPKİSİ


 

 

 

 

 

 

 

Site Istatistikleri
Döviz Kurları
  Alış Satış
Dolar TL TL
Euro TL  TL