.: TOBB İştiraki Olan MEYBEM Tarafından Düzenlenen ikinci El Motorlu Kara Taşıtı Alım Satımı Mesleki Yeterlilik Belge Teslim Töreni, Çarşamba Ticaret ve Sanayi Odası’nda Gerçekleştirildi.


TOBB İştiraki Olan MEYBEM Tarafından Düzenlenen ikinci El Motorlu Kara Taşıtı Alım Satımı Mesleki Yeterlilik Belge Teslim Töreni, Çarşamba Ticaret ve Sanayi Odası’nda Gerçekleştirildi.

2021-11-12

     13 Şubat 2018 Tarihli 30331 Sayılı Resmi Gazetede Yayımlanarak yürürlüğe giren ikinci el motorlu kara taşıtlarının ticareti hakkında yönetmeliğe istinaden,   gerçek ve tüzel kişi tacirler ile esnaf ve sanatkârların ikinci el motorlu kara taşıtı alım satım faaliyetlerini kapsayan, Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği İştiraki olan Mesleki Yeterlilik Belgelendirme Merkezi (MEYBEM) tarafından düzenlenen, Mesleki Yeterlilik Belgesi sınavı Çarşamba Ticaret ve Sanayi Odası öncülüğünde 25-26 Eylül 2021 tarihlerinde  gerçekleştirilmişti.

     Yazılı ve Uygulama sınavlarında başarılı olanlara belgeleri Çarşamba Ticaret ve Sanayi Odasında düzenlenen törenle teslim edildi.

     Gerçekleştirilen Törene, Çarşamba Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Sn.Ahmet YILMAZ,  Meclis Başkanı Sn.Muharrem YARALI, Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Sn.Ayhan SONKAYA ve Yönetim Kurulu Üyesi Sn.Kerim ÇAKIR katıldı.

     Çarşamba Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Sn.Ahmet YILMAZ yaptığı açıklamada; ‘Ticaret Bakanlığı tarafından yayımlanan “İkinci El Motorlu Kara Taşıtlarının Ticareti Hakkında Yönetmelik” ile hali hazırda ikinci el araç alım-satımı yapanlar ve bundan sonra sektörde çalışacak veya işyeri açacak kişiler için mesleki yeterlilik belgesi zorunluluğu getirilmişti. Bu kapsamda Motorlu Kara Taşıtı Alım Satım Sorumlusu Seviye 5 mesleki yeterlilik sınavını’nın  dokuzuncusunu düzenledik.

     Bölgemizde faaliyetini sürdüren ve yeni iş yeri açmak isteyenlere yönelik mesleki çalışmalarımız devam etmektedir. Üyelerimizden gelen talepler doğrultusunda, Motorlu Kara Taşıtları Alım Satım Sorumlusu Seviye 5 Mesleki Yeterlilik belgesi sınavları 25-26 Eylül 2021 tarihlerinde Çarşamba’da Kadir Yanak –Hizmet Otomotiv ve Ertuğrul Sağlam Es Auto da gerçekleştirilmiş ve 43 kişinin katılım gösterdiği yazılı ve uygulama sınavları sonucunda 37 kişi başarılı olmuş ve belge almaya hak kazananlara  teslim edilmiştir.

     Odamıza üye olmasa dahi tüm firmalarımızın belgelendirme çalışmalarında desteğimizi sürdürmeye devam edeceğiz, Belgesini alan vatandaşlarımıza  ticari hayatlarında başarılar diler, mesleki yeterlilik belgelerinin hayırlı olmasını temenni ederim.’ dedi.

 

 


Bu haber 173 defa okunmuştur.
 .:Bu Haberin Resimleri
     
 .:Bu Habere Ait Dosyalar
bu habere ait dosya bulunmamaktadır
Untitled Document
 
 .: En Son Eklenen 20 Haber
Müstakil Sanayici ve İşadamları Derneği Başkanı Sn.Hasan Tahsin ŞENGÜL ve Yönetim Kurulu Üyelerinden Çarşamba Ticaret ve Sanayi Odası Ziyareti.
KOSGEB - Dünya Bankası – Jıca Mikro ve Küçük İşletmelere Hızlı Destek Programı’nın Tanıtım Toplantısı Çarşamba Ticaret ve Sanayi Odası Meclis Toplantı Salonunda Gerçekleştirildi.
Türkiye Genç İş İnsanları Konfederasyonu (TÜGİK) Genel Başkanı Sn. Erkan GÜRAL’dan Çarşamba Ticaret ve Sanayi Odası Ziyareti
Çarşamba Denetimli Serbestlik Müdürü Sn. Canan SOĞUKPINAR’dan Çarşamba Ticaret ve Sanayi Odası Ziyareti.
Çarşamba Ticaret ve Sanayi Odası & Ticaret Borsası Bölgesel Kalkınma Proje Ofisi Başarı Hikayeleri
Çarşamba Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Sn.Ahmet YILMAZ'dan Türkiye Cumhuriyeti’nin son Başbakanı Sn. Binali YILDIRIM'a Ziyaret
Organize Sanayi Bölgeleri Mesleki Eğitim Merkezleri Açılış Programı
10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü Kutlu Olsun.
Çarşamba Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Sn. Ahmet YILMAZ Pala Hukuk Bürosu”nun Açılışına Katıldı
Çarşamba Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Sn. Ahmet YILMAZ, Çarşamba Fırıncılar Odası Olağan Genel Kuruluna katıldı.
Çarşamba Organize Sanayi Bölgesinde Kurulacak Olan Meslek Lisesi ve Eğitim Kampüsü Projeleri İstişare Edildi
Salıpazarı Belediye Başkanı Sn. Halil AKGÜL, Ayvacık Önceki Dönem Belediye Başkanı Sn. Erkan AVCI’dan Çarşamba Ticaret ve Sanayi Odası Ziyareti
Mesleki ve Teknik Eğitim İş Birliği Protokolü, Çarşamba Organize Sanayi Bölgesi Toplantı Salonunda Görüşüldü.
Çarşamba Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Sn. Ahmet YILMAZ, Çarşamba Organize Sanayi Bölgesi Altyapı Proje Müellifi Sn. Aydın AKINCI’yı Ziyaret. Etti.
Çarşamba Organize Sanayi Bölgesi Yönetim Kurulu Toplantısı Gerçekleştirildi.
Motorlu Kara Taşıtları Alım Satım Sorumlusu (Seviye 5) MYK Mesleki Yeterlilik Belgesi Belgelendirme Sınavı (OCAK 2022)
Çarşamba Off-Road Motor Sporları Kulübü Derneği’nden Çarşamba Ticaret ve Sanayi Odası Ziyareti.
Çarşamba Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı'ın Yeni Yıl Kutlama Mesajı
Türkiye Ticaret Sicil Gazetesi Dijital Oldu.
Çarşamba Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Sn. Ahmet YILMAZ’dan TOBB Genel Sekreteri Sn.Mustafa SARAÇÖZ’e Ziyaret.
Çarşamba Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Sn. Ahmet YILMAZ, Çarşamba Organize Sanayi Bölgesi Kuruluş Protokolünü Iıslak İmzalı Olarak Teslim Aldı.
Çarşamba Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Sn. Ahmet YILMAZ’dan Cumhurbaşkanı Başdanışmanı Sn. Dr. İsrafil KIŞLA’ya Ziyaret.
Çarşamba Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Sn. Ahmet YILMAZ, Gürcistan Acara Özerk Cumhuriyeti Ticaret ve Sanayi Odası ev sahipliğinde gerçekleşen Sağlık Turizmi Toplantısına katılım sağladı.
Çarşamba Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Sn.Ahmet YILMAZ, Avrupa İşletmeler Ağı Samsun Konferansı ve Sanayi ve Teknoloji İş Birliği Kurulu (SANTEK) Otomotiv, Makine ve Metal Sektör Buluşmasına katılım sağladı.
Çarşamba Organize Sanayi Bölgesi Yönetim Kurulu toplantısı Samsun Valisi ve Organize Sanayi Bölgesi Yönetim Kurulu Başkanı Sn. Doç. Dr. Zülkif DAĞLI başkanlığında gerçekleştirildi.
Çarşamba Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Sn. Ahmet YILMAZ, Bafra Ticaret ve Sanayi Odası Başkanımız Sn. Göksel BAŞAR ile birlikte Samsun Cumhuriyet Başsavcısı Sn. Mehmet Sabri KILIÇ'ı ve Adalet Komisyonu Başkanı Sn. Kemal ALVER'i makamında ziyaret
Samsun Ondokuz Mayıs Üniversitesi Adalet Meslek Yüksek Okulu Müdürü Sn. Ayhan AK’dan Çarşamba Ticaret ve Sanayi Odası Ziyareti.
Çarşamba Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Sn.Ahmet YILMAZ Samsun Ticaret ve Sanayi Odası'nın 2022-2025 Stratejik Plan Hazırlık Çalışmaları’na Katılım Sağladı
Çarşamba Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Sn. Ahmet YILMAZ’dan Sanayi Bakanlığı Mekansal Planlama Daire Başkanı Sn. Esra OĞUZ’a Ziyaret
Çarşamba Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Sn. Ahmet YILMAZ’dan Jandarma Lojistik Komutanı Tümgeneral Sn. Münir GÜZEL'e Ziyaret
Çarşamba Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Sn. Ahmet YILMAZ'ın 24 Kasım Öğretmenler Günü Mesajı
Çarşamba Ticaret ve Sanayi Odası Yönetim Yönetimi’nden Salıpazarı Belediye Başkanı Sn. Halil AKGÜL Ziyareti
Çarşamba Ticaret ve Sanayi Odası’ndan Salıpazarı’ndaki İhtiyaç Sahibi Öğrencilere Eğitim Yardımı
Samsun Ayvacık Kaymakamı Sn. Furkan Taha TÜRKMENOĞLU’ndan Çarşamba Ticaret ve Sanayi Odası Ziyareti
Çarşamba Genç İş İnsanları Derneği (ÇARGİAD) Başkanı Sn. Kazım GENÇTOMURCUK ve Yönetim Kurulu Üyelerinden Çarşamba Ticaret ve Sanayi Odası Ziyareti
Çarşamba Ticaret ve Sanayi Odası Başkanımız Sn. Ahmet YILMAZ ‘dan Doğu Karadeniz Projesi Bölge Kalkınma İdaresi (DOKAP) Başkanı Sn. Hakan GÜLTEKİN’e Ziyaret
Çarşamba İlçe Seçim Kurulu Müdürü Sn. İsmail İlhan AKSOY’dan Çarşamba Ticaret ve Sanayi Odası Ziyareti
Ayvacık Eski Ak Parti İlçe Başkanı Sn. Kadir KIZILKAN’dan Çarşamba Ticaret ve Sanayi Odası Ziyareti
Çarşamba Organize Sanayi Bölgesi Yönetim Kurulu Toplantısı , Samsun Valisi Sn. Doç. Dr. Zülkif Dağlı'nın başkanlığında gerçekleştirildi.
Çarşamba Ticaret ve Sanayi Odası’ndan Çarşamba’daki İhtiyaç Sahibi Öğrencilere Eğitim Yardımı
Çarşamba Ticaret ve Sanayi Odası Yönetim Kurulu ve Meclis Üyelerinden Çarşamba Muhtarlar Derneği Ziyareti
Çarşamba Ticaret ve Sanayi Odası Yönetim Kurulu ve Meclis Üyeleri Ayvacık Belediye Başkanı Sn. Halil KALAYCI’yı makamında ziyaret ettiler.
Çarşamba Ticaret ve Sanayi Odası’ndan Ayvacık’taki İhtiyaç Sahibi Öğrencilere Eğitim Yardımı.
BEK Tarım Firmasının Yapacağı Yatırımlar İstişare Edildi
TOBB İştiraki Olan MEYBEM Tarafından Düzenlenen ikinci El Motorlu Kara Taşıtı Alım Satımı Mesleki Yeterlilik Belge Teslim Töreni, Çarşamba Ticaret ve Sanayi Odası’nda Gerçekleştirildi.
Çarşamba Ticaret Ve Sanayi Odası Olağan Yönetim Kurulu Toplantısı Gerçekleşti.
Çarşamba Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Sn. Ahmet YILMAZ 10 Kasım Attürk'ü Anma Etkinliklerine Katılım Sağladı
Samsun / Ayvacık önceki dönem AK Parti İlçe Başkanı Sn. Sertaç CAN'dan Çarşamba Ticaret ve Sanayi Odası Ziyareti
Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) Samsun İl ve Çarşamba İlçe Yönetiminden Çarşamba Ticaret ve Sanayi Odası Ziyareti
Türkiye Cumhuriyeti'nin kurucusu Büyük Kumandan Mustafa Kemal Atatürk'ün aramızdan ayrılışının 83. yılı
 
 

TOBB DARBE GİRİŞİMİ TEPKİSİ


 

 

 

 

 

 

 

Site Istatistikleri
Döviz Kurları
  Alış Satış
Dolar TL TL
Euro TL  TL