.: Acara TSO müşterek istişare toplantısının ikincisi; Acara Özerk Cumhuriyeti Ekonomi Bakanı Sn. Jaba PHUTKARADZE’nin katılımı ile Gürcistan’da gerçekleşti.


Acara TSO müşterek istişare toplantısının ikincisi; Acara Özerk Cumhuriyeti Ekonomi Bakanı Sn. Jaba PHUTKARADZE’nin katılımı ile Gürcistan’da gerçekleşti.

2021-10-29

Acara TSO müşterek istişare toplantısının ikincisi; Acara Özerk Cumhuriyeti Ekonomi Bakanı Sn. Jaba PHUTKARADZE’nin katılımı ile Gürcistan’da gerçekleşti.

Toplantıya Acara Özerk Cumhuriyeti Ekonomi Bakanı Sn. Jaba PHUTKARADZE, Acara TSObaşkanı Sn. Giorgi ROMANADZE, Başkan Yardımcısı Sn. Nugzar MIKELADZE,  Yatırımlardan Sorumlu Başkan Danışmanı Ve Acara TSO Eski Başkanı Sn. Tamaz SHAVADZE, Diplomatik Başkan Danışmanı Sn. Lasha BOLKVADZE ile Çarşamba TSO Başkanı Sn. Ahmet YILMAZ, Meclis Başkanı Sn. Muharrem YARALI, Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Sn. Ayhan SONKAYA, Meclis Başkan Yardımcısı Sn. Sait KIZILKAYA, Sayman Üyemiz Sn. Mehmet Kır, Yönetim Kurulu Üyelerimiz Sn. Kerim Çakır, Sn. Şeref Çelebi, Meclis Katip Üyesi Sn. Murat SAĞLAM, Meclis Üyeleri Sn. Ali AYSAN, Sn. Mustafa EVECEN, Sn. Kenan BİLİCİ, Sn. Mehmet SEVEN, Sn. Cemal GÜLER, Sn. Levent BARTIN, Sn. Bagatur Besim KAYA, Sn. Yunus Özçam, Marka & Patent Vekili Sn. Tuğba Ebru UZAL katıldı.

Toplantı sonrası açıklama yapan Çarşamba Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Sn. Ahmet YILMAZ:

‘’ Öncelikle 29 Ekim Cumhuriyet Bayramımızı kutlayarak söze başlayan Gürcistan Acara Özerk Cumhuriyeti Ekonomi Bakanı Sn. Jaba PHUTKARADZE Gürcistan ekonomisi, yatırımları ve devlet destekleri üzerine değerlendirmelerde bulunarak iki ülke arasında her alanda iş birliğine açık olduklarını ifade etti. Ardından kardeş odamız Acara TSO başkanı Sn. Giorgi ROMANADZE aynı içtenlikle 29 Ekim Cumhuriyet Bayramımızı kutlayarak iki oda arasında gerçekleşebilecek her türlü proje, eğitim ve deneyim paylaşımı için açık olduklarını dile getirdi.

Çarşamba TSO ziyaret heyetimiz ile birlikte kutlama ve tebriklerini kabul ederek iki ülke arasında gerçekleşen çalışmaların bir parçası olmaktan gurur duyduğumuzu ifade ettik. Heyetimize Çarşamba TSO olarak bölgemizde gerçekleştirdiğimiz çalışmaları aktardık. Arsa tahsislerine devam ettiğimiz Çarşamba Organize Sanayi Bölgesi’nin kurulması ile bölgemizde yer alacak yatırımcıların Gürcistan’a ihracat potansiyellerine değindik. İkili görüşmelerimizin devam edeceğini ifade ederek hem Ekonomi Bakanını hemde kardeş odamızı ülkemizde ağırlamaktan onur duyacağımızı ifade ettik.

Misafirperverlikleri ve ilgi alakaları için Acara Özerk Cumhuriyeti Ekonomi Bakanı ve Acara TSO Başkanı ile değerli heyetimize teşekkür eder, iş birliğimizin hayırlı olmasını dilerim.’’dedi.

 

 


Bu haber 137 defa okunmuştur.
 .:Bu Haberin Resimleri
     
 .:Bu Habere Ait Dosyalar
bu habere ait dosya bulunmamaktadır
Untitled Document
 
 .: En Son Eklenen 20 Haber
Müstakil Sanayici ve İşadamları Derneği Başkanı Sn.Hasan Tahsin ŞENGÜL ve Yönetim Kurulu Üyelerinden Çarşamba Ticaret ve Sanayi Odası Ziyareti.
KOSGEB - Dünya Bankası – Jıca Mikro ve Küçük İşletmelere Hızlı Destek Programı’nın Tanıtım Toplantısı Çarşamba Ticaret ve Sanayi Odası Meclis Toplantı Salonunda Gerçekleştirildi.
Türkiye Genç İş İnsanları Konfederasyonu (TÜGİK) Genel Başkanı Sn. Erkan GÜRAL’dan Çarşamba Ticaret ve Sanayi Odası Ziyareti
Çarşamba Denetimli Serbestlik Müdürü Sn. Canan SOĞUKPINAR’dan Çarşamba Ticaret ve Sanayi Odası Ziyareti.
Çarşamba Ticaret ve Sanayi Odası & Ticaret Borsası Bölgesel Kalkınma Proje Ofisi Başarı Hikayeleri
Çarşamba Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Sn.Ahmet YILMAZ'dan Türkiye Cumhuriyeti’nin son Başbakanı Sn. Binali YILDIRIM'a Ziyaret
Organize Sanayi Bölgeleri Mesleki Eğitim Merkezleri Açılış Programı
10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü Kutlu Olsun.
Çarşamba Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Sn. Ahmet YILMAZ Pala Hukuk Bürosu”nun Açılışına Katıldı
Çarşamba Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Sn. Ahmet YILMAZ, Çarşamba Fırıncılar Odası Olağan Genel Kuruluna katıldı.
Çarşamba Organize Sanayi Bölgesinde Kurulacak Olan Meslek Lisesi ve Eğitim Kampüsü Projeleri İstişare Edildi
Salıpazarı Belediye Başkanı Sn. Halil AKGÜL, Ayvacık Önceki Dönem Belediye Başkanı Sn. Erkan AVCI’dan Çarşamba Ticaret ve Sanayi Odası Ziyareti
Mesleki ve Teknik Eğitim İş Birliği Protokolü, Çarşamba Organize Sanayi Bölgesi Toplantı Salonunda Görüşüldü.
Çarşamba Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Sn. Ahmet YILMAZ, Çarşamba Organize Sanayi Bölgesi Altyapı Proje Müellifi Sn. Aydın AKINCI’yı Ziyaret. Etti.
Çarşamba Organize Sanayi Bölgesi Yönetim Kurulu Toplantısı Gerçekleştirildi.
Motorlu Kara Taşıtları Alım Satım Sorumlusu (Seviye 5) MYK Mesleki Yeterlilik Belgesi Belgelendirme Sınavı (OCAK 2022)
Çarşamba Off-Road Motor Sporları Kulübü Derneği’nden Çarşamba Ticaret ve Sanayi Odası Ziyareti.
Çarşamba Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı'ın Yeni Yıl Kutlama Mesajı
Türkiye Ticaret Sicil Gazetesi Dijital Oldu.
Çarşamba Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Sn. Ahmet YILMAZ’dan TOBB Genel Sekreteri Sn.Mustafa SARAÇÖZ’e Ziyaret.
Çarşamba Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Sn. Ahmet YILMAZ, Çarşamba Organize Sanayi Bölgesi Kuruluş Protokolünü Iıslak İmzalı Olarak Teslim Aldı.
Çarşamba Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Sn. Ahmet YILMAZ’dan Cumhurbaşkanı Başdanışmanı Sn. Dr. İsrafil KIŞLA’ya Ziyaret.
Çarşamba Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Sn. Ahmet YILMAZ, Gürcistan Acara Özerk Cumhuriyeti Ticaret ve Sanayi Odası ev sahipliğinde gerçekleşen Sağlık Turizmi Toplantısına katılım sağladı.
Çarşamba Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Sn.Ahmet YILMAZ, Avrupa İşletmeler Ağı Samsun Konferansı ve Sanayi ve Teknoloji İş Birliği Kurulu (SANTEK) Otomotiv, Makine ve Metal Sektör Buluşmasına katılım sağladı.
Çarşamba Organize Sanayi Bölgesi Yönetim Kurulu toplantısı Samsun Valisi ve Organize Sanayi Bölgesi Yönetim Kurulu Başkanı Sn. Doç. Dr. Zülkif DAĞLI başkanlığında gerçekleştirildi.
Çarşamba Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Sn. Ahmet YILMAZ, Bafra Ticaret ve Sanayi Odası Başkanımız Sn. Göksel BAŞAR ile birlikte Samsun Cumhuriyet Başsavcısı Sn. Mehmet Sabri KILIÇ'ı ve Adalet Komisyonu Başkanı Sn. Kemal ALVER'i makamında ziyaret
Samsun Ondokuz Mayıs Üniversitesi Adalet Meslek Yüksek Okulu Müdürü Sn. Ayhan AK’dan Çarşamba Ticaret ve Sanayi Odası Ziyareti.
Çarşamba Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Sn.Ahmet YILMAZ Samsun Ticaret ve Sanayi Odası'nın 2022-2025 Stratejik Plan Hazırlık Çalışmaları’na Katılım Sağladı
Çarşamba Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Sn. Ahmet YILMAZ’dan Sanayi Bakanlığı Mekansal Planlama Daire Başkanı Sn. Esra OĞUZ’a Ziyaret
Çarşamba Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Sn. Ahmet YILMAZ’dan Jandarma Lojistik Komutanı Tümgeneral Sn. Münir GÜZEL'e Ziyaret
Çarşamba Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Sn. Ahmet YILMAZ'ın 24 Kasım Öğretmenler Günü Mesajı
Çarşamba Ticaret ve Sanayi Odası Yönetim Yönetimi’nden Salıpazarı Belediye Başkanı Sn. Halil AKGÜL Ziyareti
Çarşamba Ticaret ve Sanayi Odası’ndan Salıpazarı’ndaki İhtiyaç Sahibi Öğrencilere Eğitim Yardımı
Samsun Ayvacık Kaymakamı Sn. Furkan Taha TÜRKMENOĞLU’ndan Çarşamba Ticaret ve Sanayi Odası Ziyareti
Çarşamba Genç İş İnsanları Derneği (ÇARGİAD) Başkanı Sn. Kazım GENÇTOMURCUK ve Yönetim Kurulu Üyelerinden Çarşamba Ticaret ve Sanayi Odası Ziyareti
Çarşamba Ticaret ve Sanayi Odası Başkanımız Sn. Ahmet YILMAZ ‘dan Doğu Karadeniz Projesi Bölge Kalkınma İdaresi (DOKAP) Başkanı Sn. Hakan GÜLTEKİN’e Ziyaret
Çarşamba İlçe Seçim Kurulu Müdürü Sn. İsmail İlhan AKSOY’dan Çarşamba Ticaret ve Sanayi Odası Ziyareti
Ayvacık Eski Ak Parti İlçe Başkanı Sn. Kadir KIZILKAN’dan Çarşamba Ticaret ve Sanayi Odası Ziyareti
Çarşamba Organize Sanayi Bölgesi Yönetim Kurulu Toplantısı , Samsun Valisi Sn. Doç. Dr. Zülkif Dağlı'nın başkanlığında gerçekleştirildi.
Çarşamba Ticaret ve Sanayi Odası’ndan Çarşamba’daki İhtiyaç Sahibi Öğrencilere Eğitim Yardımı
Çarşamba Ticaret ve Sanayi Odası Yönetim Kurulu ve Meclis Üyelerinden Çarşamba Muhtarlar Derneği Ziyareti
Çarşamba Ticaret ve Sanayi Odası Yönetim Kurulu ve Meclis Üyeleri Ayvacık Belediye Başkanı Sn. Halil KALAYCI’yı makamında ziyaret ettiler.
Çarşamba Ticaret ve Sanayi Odası’ndan Ayvacık’taki İhtiyaç Sahibi Öğrencilere Eğitim Yardımı.
BEK Tarım Firmasının Yapacağı Yatırımlar İstişare Edildi
TOBB İştiraki Olan MEYBEM Tarafından Düzenlenen ikinci El Motorlu Kara Taşıtı Alım Satımı Mesleki Yeterlilik Belge Teslim Töreni, Çarşamba Ticaret ve Sanayi Odası’nda Gerçekleştirildi.
Çarşamba Ticaret Ve Sanayi Odası Olağan Yönetim Kurulu Toplantısı Gerçekleşti.
Çarşamba Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Sn. Ahmet YILMAZ 10 Kasım Attürk'ü Anma Etkinliklerine Katılım Sağladı
Samsun / Ayvacık önceki dönem AK Parti İlçe Başkanı Sn. Sertaç CAN'dan Çarşamba Ticaret ve Sanayi Odası Ziyareti
Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) Samsun İl ve Çarşamba İlçe Yönetiminden Çarşamba Ticaret ve Sanayi Odası Ziyareti
Türkiye Cumhuriyeti'nin kurucusu Büyük Kumandan Mustafa Kemal Atatürk'ün aramızdan ayrılışının 83. yılı
 
 

TOBB DARBE GİRİŞİMİ TEPKİSİ


 

 

 

 

 

 

 

Site Istatistikleri
Döviz Kurları
  Alış Satış
Dolar TL TL
Euro TL  TL