.: Çarşamba Ticaret ve Sanayi Odası’ndan TOBB ve VISA İş Birliği ile Başlatılan‘Bir Alışverişle Çok Şey Fark Eder’ Kampanyasına Destek Çağrısı.


Çarşamba Ticaret ve Sanayi Odası’ndan TOBB ve VISA İş Birliği ile Başlatılan‘Bir Alışverişle Çok Şey Fark Eder’ Kampanyasına Destek Çağrısı.

2021-04-07

Çarşamba Ticaret ve Sanayi Odası’ndan TOBB ve VISA İş Birliği ile Başlatılan‘Bir Alışverişle Çok Şey Fark Eder’ Kampanyasına Destek Çağrısı.

Tüketicileri, ihtiyaçlarını küçük işletmelerden karşılamaya davet eden “Bir Alışverişle Çok Şey Fark Eder” kampanyasını değerlendiren Çarşamba Ticaret Ve Sanayi Odası Başkanı Sn. Ahmet YILMAZ, “TOBB ve Visa’nın birlikte yürüttüğü kampanyayı yürekten destekliyoruz. Çarşamba, Salıpazarı Ve Ayvacıklı Hemşerilerimi de kampanyaya desteğe davet ediyorum” dedi.

Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği (TOBB) ve Visa, ekonominin belkemiği KOBİ’lerin %99’unu oluşturan küçük işletmeleri pandemi sürecinde desteklemek üzere “Bir Alışverişle Çok Şey Fark Eder” kampanyasını başlattığını duyurdu. Kampanyanın amacı, ülke genelinde tüketicilere çağrıda bulunarak herkesi ihtiyaçlarını yaşadıkları bölgedeki yerel küçük işletmelerden karşılamaya teşvik etmek.

 Pandemi ile değişen koşullar küçük işletmeleri etkiliyor.

Tüm dünyada ve Türkiye’de küçük işletmeler, pandemiyle oluşan yeni koşullar altında faaliyetlerini sürdürmeye çalışırken, aynı zamanda faaliyetlerini online ortama taşıma ve dijital ödeme kabul etme zorunluluğu ile karşı karşıya kaldı. Visa tarafından gerçekleştirilen Avrupa’da KOBİ’ler araştırması, küçük işletmelerin yüzde 65'inin şirketlerinin geleceği konusunda endişelerini ortaya koyuyor.

Küçük işletmelerin tüketicinin hayatında yeri büyük

Visa’nın gerçekleştirdiği bir başka araştırmaya göre ise tüketiciler, alışverişlerini kendi mahallelerindeki küçük işletmelerden yapma çağrısını farkındalık yaratması açısından olumlu karşılıyor ve destekliyorlar. Araştırmaya katılanlar, mahallelerindeki küçük işletme çalışanlarını arkadaş ya da aileden biri gibi görme eğiliminde olduklarını dile getirirken, bu işletmelerden alışveriş yapmanın kendilerini yaşadıkları bölgeye daha da bağladığını ifade ediyorlar.

“Yaptığımız alışverişle küçük işletmelere destek olalım”

KOBİ’lerin ülke ekonomisinin bel kemiği olduğunu vurgulayan Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği Başkanı Sn. M.Rifat HİSARCIKLIOĞLU kampanya ile ilgili olarak “Ekonomide COVID-19 pandemisinden en çok etkilenenler küçük işletmeler oldu. Pandeminin başlangıcından bu yana ya kapalı kaldılar, ya da tam kapasiteyle çalışamadılar. Bu durum masraflarını karşılayamamalarına, finansmana erişimde zorluk çekmelerine, tedarik zincirlerinde ise aksamalara yol açtı. Şimdi ise kontrollü normalleşme dönemiyle ekonomide bir canlanma görüyoruz. Bu canlanmanın en önemli kaynağı ise tüketici harcamaları. Bu harcamaları doğru kanalize etmemiz halinde ekonomik toparlanmayı çok daha hızlı sağlayacağımıza inanıyorum. Burada da küçük işletmeler büyük rol oynuyor. Küçük işletmeler, KOBİ’ler ülke ekonomimizin bel kemiği, istihdamın can damarları. Dolayısıyla bu canlanma esnasında da tüketiciler olarak küçük işletmelere destek olmamız, ekonominin daha hızlı toparlanmasını, küçük işletmelerin faaliyetlerine kaldıkları yerden devam etmelerini, tedarik ve değer zincirlerinin de tekrar sağlıklı bir şekilde işlemesini sağlayacak. İşte bu kapsamda TOBB ve Visa olarak “Bir Alışverişle Çok Şey Fark Eder” kampanyasına başlıyoruz. Bu kampanya ile tüketicilerin yaptıkları alışverişle küçük işletmelere destek olabileceklerini vurgulamak, yapılacak bir alışverişin küçük işletmeler nezdinde çok önemli olduğunu ifade etmek istiyoruz. Küçük işletmelerin sesleri hiç bitmesin, hayatlarımızdaki yerleri hiç eksilmesin istiyoruz ve tüm herkesi bu kampanyaya destek vermeye davet ediyoruz” dedi.

 

“Küçük işletmelerin sesi hiç eksilmesin”

“Bir Alışverişle Çok Şey Fark Eder” kampanyasını değerlendiren Visa Türkiye Genel Müdürü Sn. Merve TEZEL; “Küçük işletmelerekonomik hayatımızı olduğu kadar, toplumsal hayatımızı da zenginleştiriyor. Visa olarak dünyada olduğu gibi ülkemizde de bu işletmelerin faaliyetlerini sağlıklı biçimde sürdürebilmelerine çok önem veriyoruz. Pandeminin başından itibaren İşimi Yönetebiliyorum projemizle küçük işletmelere, işlerini online ortama taşımalarına yardımcı olmayı ve elektronik ödemeleri kabul etmelerine destek vermeyi sürdürdük. Şimdi de, Visa’nın Avrupa’da 3 yıldır yürütmekte olduğu “Bir Alışverişle Çok Şey Fark Eder” kampanyasını TOBB iş birliğiyle ülkemizde hayata geçirerek küçük işletmelerden alışveriş yapmanın ekonomimize ve toplumumuza faydaları konusunda farkındalık yaratmayı hedefliyoruz. Bu çağrımız ile“küçük işletmelerin sesleri hiç bitmesin, hayatlarımızdaki yerleri hiç eksilmesin”diyoruz.” dedi.

 

Kampanya filminde işletmelerin gerçek sahip ve çalışanları rol aldı

Visa “Bir Alışverişle Çok Şey Fark Eder” çağrısını daha geniş kitlelere ulaştırmak için bir reklam filmine de imza attı. Profesyonel oyuncular yerine gerçek küçük işletme sahip ve çalışanlarının rol aldığı filmde, hepimizin yakından tanıdığı, manav, kuruyemişçi, terzi, çiçekçi, kahveci, lostracı, dönerci gibi çeşitli iş kollarının zihinlerimize kazınmış olan çalışma sesleri yankılanıyor.

 

 


Bu haber 404 defa okunmuştur.
 .:Bu Haberin Resimleri
       
 .:Bu Habere Ait Dosyalar
bu habere ait dosya bulunmamaktadır
Untitled Document
 
 .: En Son Eklenen 20 Haber
Çarşamba Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Sn. Ahmet YILMAZ, Samsun Valisi ve Çarşamba Organize Sanayi Bölgesi(OSB) Yönetim Kurulu Başkanı Sn. Doç. Dr. Zülkif DAĞLI’ya Ziyaret
Çarşamba Ticaret ve Sanayi Odası’ndan Çarşamba Esnaf Sanatkarlar Kredi Ve Kefalet Kooperatifi Ziyareti.
Çarşamba Ticaret ve Sanayi Odası’ndan İstanbul Sanayi Odası 2020 yılı En Büyük 500 Sanayi Kuruluşu listesine giren Özyılmaz Fındık LTD.ŞTİ’ne Takdir Beratı Takdim Edildi.
Samsun Ticaret ve Sanayi Odası ve Ticaret Borsası ile Oda-Borsa Çalışmaları Değerlendirildi.
Çarşamba İlçe Sağlık Müdürü Sn. Dr. Özer ÖZEN’den Çarşamba Ticaret ve Sanayi Odası Ziyareti
Samsun/Atakum Halk Eğitim Merkezi Müdürü Sn. Erkan ALTINTAŞ ve Atakum Özel Eğitim İş Uygulama Okulu Müdürü Sn. Mustafa YİĞİT’den Çarşamba Ticaret ve Sanayi Odası Ziyareti
Çarşamba Ticaret ve Sanayi Başkanı Sn.Ahmet YILMAZ, ÇARGİAD Yönetim Kurulu Toplantısına katılım sağladı.
Çarşamba YEDAŞ Müdürü Sn. Eren DEMİRKAN’dan Çarşamba Ticaret ve Sanayi Odası Ziyareti
Çarşamba Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Sn. Ahmet YILMAZ Samsun Tarım Fuarı’nın Açılış Törenine Katıldı.
Samsun SGK İl Müdürü Sn. Ünal KAYA’dan Çarşamba Ticaret ve Sanayi Odası Ziyareti
Çarşamba İlçe Emniyet Müdürü Sn. Adil AYDEMİR'den Çarşamba Ticaret ve Sanayi Odası Ziyareti
Çarşamba Organize Sanayi Bölgesi’nde Yatırım Teşvik Amacı ile Çalışmalar Devam Ediyor.
Çarşamba Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Sn.Ahmet YILMAZ’dan Çarşamba İlçe Emniyet Müdürü Sn.Adil AYDEMİR’e Ziyaret
Orta Karadeniz Kalkınma Ajansı (OKA) Samsun Yatırım Destek Ofisi Koordinatörü Sn. Burak AYDOĞDU’dan Çarşamba Ticaret ve Sanayi Odası Ziyareti.
Çarşamba Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Sn. Ahmet YILMAZ, Salıpazarı Belediye Başkanı Sn.Halil AKGÜL'ü Makamında Ziyaret Etti.
Yargıtay 9. Ceza Dairesi Üyesi Hakim Sn.Turan KÖK’den Çarşamba Ticaret ve Sanayi Odası Ziyareti
Türkiye Güreş Federasyonu Başkanı Sn.Musa AYDIN’dan Çarşamba Ticaret ve Sanayi Odası Ziyareti.
Çarşamba Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Sn.Ahmet YILMAZ'ın 30 Ağustos Zafer Bayramı Mesajı..
Çarşamba Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Sn.Ahmet YILMAZ'ın 27 Ağustos Malazgirt Zaferi Mesajı
Jandarma Kıdemli Albay Sn. İbrahim GÜVEN’den Çarşamba Ticaret ve Sanayi Odası Ziyareti.
KOSGEB Başkan Müşaviri Sn. Ahmet DURSUNOĞLU ve Samsun KOSGEB Müdürü Sn. Nebahat LİVAOĞLU’ndan Çarşamba Ticaret ve Sanayi Odası Ziyareti.
Çarşamba Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Sn.Ahmet YILMAZ’dan Organize Sanayi Bölgeleri Genel Müdürü Sn.Fatih TURAN Ziyareti.
Çarşamba Organize Sanayi Bölgesi Altyapı Çalışmaları Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı, Sanayi Bölgeleri Genel Müdürlüğü, Mekansal Planlama Daire Başkanı Sn. Esra OĞUZ ile Değerlendirildi.
Çarşamba Ticaret ve Sanayi Odası ’Kişisel Markalaşma ve Pazarlama’ Üye Eğitimi Video Konferans Yöntemiyle Gerçekleşti.
Çarşamba Ticaret ve Sanayi Odası Meclis Üyeleri Eğitimi Video Konferans Yöntemiyle Gerçekleşti.
Çarşamba Protokolü Çarşamba Muhtarlar Derneği Tarafından Düzenlenen Kahvaltıda Buluştu
Çarşamba Tarihi Köprüde Aşure Günü Etkinliği Düzenlendi
Samsun Vergi Dairesi Başkanı Sn. Metin UZUN’dan Çarşamba Ticaret ve Sanayi Odası Ziyareti
Çarşamba Ülkü Ocakları Başkanı Sn. Yalçın SÖZER Ve Çarşamba Ülkü Ocakları Yöneticisi Sn. İbrahim YURT’dan Çarşamba Ticaret ve Sanayi Odası Ziyareti
Salıpazarı Yerel Eylem Grubu Başkanı Sn. Hakan ŞAHİN, Yerel Eylem Grubu Müdürü Sn. Ertuğrul ÖZTÜRK, Proje Uzmanı Sn. Hatice KURNAZ’dan Çarşamba Ticaret ve Sanayi Odası Ziyareti
Çarşamba İlçe Jandarma Komutanı Yüzbaşı Sn. Mustafa Kemal ÇELİK’den Çarşamba Ticaret ve Sanayi Odası Ziyareti
Samsun Ak Parti Kadın Kolları Başkanı Sn. Rabia BAY KESER ve Samsun Ak Parti Gençlik Kolları Başkanı Sn. Mücahit YILMAZ’dan Çarşamba Ticaret ve Sanayi Odası Ziyareti
61.Türkiye Cumhuriyeti Hükümeti Gençlik ve Spor Bakanı Sn.Suat KILIÇ’dan Çarşamba Ticaret ve Sanayi Odası Ziyareti
Saadet Partisi çARŞAMBA İlçe Başkanı Sn.Adem SABANCI'dan Çarşamba Ticaret ve Sanayi Odası Ziyareti
Halk Bankası Çarşamba Şubesi Müdürü Sn.Muhammet Ali BAŞTIN’dan Çarşamba Ticaret ve Sanayi Odası Ziyareti
20-21 ve 22.Dönem Samsun Milletvekili Sn.Musa UZUNKAYA’danÇarşamba Ticaret ve Sanayi Odası Ziyareti
Vakıfbank Çarşamba Şubesi Müdürü Sn.Dinçer KIZILKAYA’dan Çarşamba Ticaret ve Sanayi Odası Ziyareti
Çarşamba Muhtarlar Derneği Başkanı Sn. Yusuf ÖZKAN ve Çarşamba Genç İşadamları Derneği (ÇARGİAD) Yönetim Kurulu Başkanı Sn. Kazım GENÇTOMURCUK’dan Çarşamba Ticaret ve Sanayi Odası Ziyareti
Çarşamba Yardımlaşma ve Haberleşme Derneği Başkanı Sn. Sadettin SARIOĞLU'ndan Çarşamba Ticaret ve Sanayi Odası Ziyareti
Çarşamba Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Sn.Ahmet YILMAZ Hedef 1 Günde 55 Bin 555 Aşı Kampanyası’na katılım sağladı.
İl Jandarma Komutan Yardımcısı Albay Sn. İbrahim Afşin TİRYAKİ’den Çarşamba Ticaret ve Sanayi Odası Ziyareti
Çarşamba İlçe Sağlık Müdürü Sn.Dr.Özer ÖZEN’den Çarşamba Ticaret ve Sanayi Odası Ziyareti
Çarşamba Cumhuriyet Başsavcısı Sn. Aşkın YEĞİN’den Çarşamba Ticaret ve Sanayi Odası Ziyareti
Çarşamba Türk Eğitim Sen İlçe Başkanı Sn. Gültekin AYDIN'dan Çarşamba Ticaret ve Sanayi Odası Ziyareti
24 Temmuz Basın Bayramı Kutlu Olsun..
Çarşamba Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Sn.Ahmet YILMAZ'dan Kurban Bayramı Mesajı
Çarşamba Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Sn.Ahmet YILMAZ'ın 15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü Mesajı
Çarşamba Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Sn.Ahmet YILMAZ İstanbul SAMKON(Samsun Sivil Toplum Kuruluşları Konfederasyonu) Genel Başkanı Sn.Kaya AŞÇI’yı Ziyaret Etti.
Orta Karadeniz ve İç Anadolu Bölgesi Oda ve Borsa Başkanları İstişare Toplantısı
Çarşamba Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Sn.Ahmet YILMAZ, Çarşamba Ticaret ve Sanayi Odası-Ticaret Borsası Bölgesel Kalkınma ve Proje Ofisi tarafından desteklenen İşletmeleri Ziyaret Etti.
 
 

TOBB DARBE GİRİŞİMİ TEPKİSİ


 

 

 

 

 

 

Site Istatistikleri
Döviz Kurları
  Alış Satış
Dolar TL TL
Euro TL  TL