.: Çarşamba Organize Sanayi Bölgesi İstişare Toplantısı Gerçekleştirildi.


Çarşamba Organize Sanayi Bölgesi İstişare Toplantısı Gerçekleştirildi.

2019-09-14

Çarşamba Ticaret Borsası M.Rifat Hisarcıklıoğlu Konferans Salonunda Çarşamba Organize Sanayi Bölgesi İstişare Toplantısı düzenlendi.

    Toplantıya Samsun Valisi ve Çarşamba Organize Sanayi Bölgesi Müteşebbis Heyet Başkanı Sn.Osman KAYMAK, AK Parti Samsun Milletvekili Sn.Fuat KÖKTAŞ, Büyükşehir Belediye Başkanı Sn.Mustafa DEMİR, Çarşamba Kaymakamı ve Çarşamba Organize Sanayi Bölgesi Yönetim Kurulu Başkanı Sn.Şükrü YILDIRIM, Çarşamba Belediye Başkanı Sn.Halit DOĞAN, Salıpazarı Belediye Başkanı Sn.Halil AKGÜL, Ayvacık Belediye Başkanı Sn.Halil KALAYCI, Çarşamba İlçe Emniyet Müdürü Sn.Turgay BEGEN, Bilim Sanayi ve Teknoloji İl Müdürü Sn.Selahattin ALTINSOY, Samsun TKDK İl Koordinatörü Sn.Dr.Bülent TURAN, Çarşamba Ticaret ve Sanayi Odası Yönetim Kurulu Başkanı Sn.Ahmet YILMAZ, Tokat Erbaa Ticaret ve Sanayi Odası Yönetim Kurulu Başkanı Sn.Gökalp COŞKUN, Siyasi Parti İlçe Başkanları, Çarşamba Organize Sanayi Bölgesi Müteşebbis Heyet Üyeleri, Sivil Toplum Örgütleri Başkanları, Çarşamba Ticaret ve Sanayi Odası Meclis Üyeleri ve yatırım talebinde bulunan firma temsilcileri katıldı.

     Toplantıda sırasıyla Çarşamba Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı ve Çarşamba OSB Müteşebbis Heyet Başkan Vekili Sn.Ahmet YILMAZ, Çarşamba Belediye Başkanı Sn.Halit DOĞAN, Çarşamba Kaymakamı Sn.Doç.Dr.Şükrü YILDIRIM, Samsun Büyükşehir Belediye Başkanı Sn.Mustafa DEMİR, Samsun Valisi ve OSB Müteşebbis Heyet Başkanı Sn.Osman KAYMAK birer konuşma yaptılar.

     Düzenlenen toplantı ile ilgili açıklama yapan Çarşamba Ticaret ve Sanayi Odası Yönetim Kurulu Başkanı Sn.Ahmet YILMAZ; ‘Çarşamba Organize Sanayi Bölgesi arazisinde imar ve parselasyon çalışmaları ile ilgili talep sahibi harita mühendisleri ve şehir plancılarından teklifler alındığını, kısa süre içerisinde 1/5.000 ve 1/1000 imar planı çalışmalarıyla eş zamanlı olarak parselasyon çalışmaları da yürütüleceğini, bu çalışmalar öncesinde yatırım yapma talebinde bulunan 100 firmanın temsilcileriyle, talep ettikleri arazi miktarı ve yatırım konularıyla ilgili bilgiler alınması ve parselasyon çalışmalarında yatırımcıların taleplerine göre parsellerin belirlenmesi hedefi ile bu toplantıyı organize ettiklerini söyleyerek, Çarşamba Organize Sanayi bölgesinde gelinen son durum SGK, Enerji Destekleri, Teşvikler ve Parselizasyonların nasıl yapılacağına dair ve bundan sonraki süreçle ilgili bilgiler verdik. Katılımcı yatırımcıların sorularını Müteşebbis Heyet olarak ilk ağızdan cevapladık, yatırımcılarımıza her konuda yardımcı olmaya ve onların önünü açmaya gayret ediyoruz ve tüm katılıcılara teşekkür ederim.’ dedi.

     Çarşamba Belediye Başkanı ve Çarşamba Organize Sanayi Bölgesi Yönetim Kurulu Üyesi Sn. Halit DOĞAN yaptığı konuşmada; ‘ OSB’lerin şehirler için ciddi bir sanayileşme ve istihdam kaynağı olduğunun altını çizerek Samsun milletvekillerimiz ve sivil toplum örgütü başkanlarımız ile tüm gücümüzle süreci hızlandırmak için çalışıyoruz. Sanayicilerimiz ile birlikte Çarşamba ve çevre bölgelerde ki yatırımcıların Çarşamba OSB’ye yatırım yapması için tüm gayretimizi sarf edeceğiz, Bu gün burada Organize Sanayi Bölgesi yönetim kurulu üyeleri ile yatırımcı firma sahipleri bir araya gelerek yatırımlar hakkında görüş alış verişinde bulunularak çözüm noktasında istişareler yaptık. Belediye olarak TEKSTİLKENT Projemiz için Tarım ve Kırsal Kalkınmayı Destekleme Kurumu ile görüşmelerimiz devam ediyor, Çarşambaya faydalı olacak tüm projelerde Çarşamba Ticaret ve Sanayi Odası’nı desteklemeye hazırız. Gerçekleştirilen toplantının hayırlara vesile olmasını dilerim. ” diye konuştu.

     Çarşamba Kaymakamı ve Çarşamba Organize Sanayi Bölgesi Yönetim Kurulu Başkanı Sn.Şükrü YILDIRIM yaptığı açıklamada;’Çarşamba Organize Sanayi Bölgesi proje teklifleri ve yer tahsisi için Çarşamba Belediyesi, Çarşamba Ticaret ve Sanayi Odası ile birlikte çalışıyoruz. Ülkemize katma değer yaratacak tesislere yaptıkları destekler için Ak Parti Samsun Milletvekilimiz Sn.Fuat KÖKTAŞ’a ve Çarşambamız için uğraş veren tüm başkanlarımıza teşekkür ederdim.’ dedi.

     Samsun Büyükşehir Belediye Başkanı Sn.Mustafa DEMİR yaptığı konuşmada; Çarşamba ilçesinde kurulması planlanan ve altyapı yatırım planına alınmadan önceki tüm işleri biten Çarşamba Organize Sanayi Bölgesinin Çarşamba ve bölge için çok önem arzettiğini, bir an önce hayata geçmesi için büyükşehir olarak her türlü katkı vermeye hazır olduklarını ifade etti. OSB’nin kuruluşundan bugüne çalışmalarında emeği geçen herkese teşekkür etti.

     Ak Parti Samsun Milletvekili Sn.Fuat KÖKTAŞ yaptığı konuşmasında;’ Çarşamba Organize Sanayi Bölgesi için bu gün burada bulunuyoruz. Projeye destek olan tüm başkanlara ve Sanayi Teknoloji İl Müdürümüz Sn.Selahattin ALTUNSOY’a teşekkür ederim. Çarşamba, Salıpazarı, Ayvacık ve Terme’ye hitap edecek sanayi inşaası için toplantıyı organize ettik. Burada yaptığımız istişare sonuçlarına göre bir yol haritası belirleyeceğiz ve parselizasyon yapılacaktır. Türkiye yatırım alanında ciddi reformlar yapabilen bir ülkedir. Çıkarttığımız reform paketleri ile sanayicimizin yanındayız, Ticaret ve Sanayi Odaları ile görüşüyoruz, yatırım teşviklerimiz artarak devam edecektir. Çarşamba Belediyesi ve Çarşamba Ticaret ve Sanayi Odası ile yürütülen TEKSTİLKENT projelerini de yakında takip ediyorum. Sanayi Bakanlığı yaptığımız teşvikleri değerlendiriyor. TEKSTİLKENT arasi de devir alınarak çalışmalarımız devam edecektir. Talep halinde Çarşamba Şeker Fabrikası arazisini’de yatırımlarda kullanmak üzere Çarşamba Organize Sanayi Bölgesine devir alabiliriz. Tüm katılımcılara teşekkür eder toplantının hayırlara vesile olmasını dilerim.‘ dedi.

     Toplantı hakkında değerlendirmelerde bulunan Samsun Valisi ve Çarşamba Organize Sanayi Bölgesi Müteşebbis Heyet Başkanı Sn.Osman KAYMAK; ‘ Samsun bir tarım kenditidir ancak, gelişme yönünden sanayileşmek zorundayız. Gelen taleplere baktığımda Çarşamba Organize Sanayi Bölgesi’nin yatırım alanının yetmeyeceğini düşünüyorum. Taleplerin fazla olması Organize Sanayi Bölgesi Çalışmalarını hızlandıracaktır. Yaplılan bu yatırımlar ile birlikte Samsun göç veren değil göç alan bir il olacaktır. Çarşamba Organize Sanayi Bölgesi’nin 2020 yatırım palanına alınabilmesi için Ak Parti Samsun Milletvekili Sn.Faut KÖKTAŞ ile tüm gücümüzle çalışıyoruz. Parselizasyonlar yatırım talepleri ve istihdam edilecek kişi sayısına göre değerlendirilecektir. Amacımız mevcut yatırımcıların sorun ve ihtiyaçlarına cevap vermek suretiyle etkin üretim ve daha fazla istihdam sağlamalarını temin etmektir. Toplantıyı düzenleyen Çarşamba Ticaret ve Sanayi Odası Yönetim Kurulu Başkanı Sn.Ahmet YILMAZ’a ve tüm katılımcılara teşekkür ederim.’ dedi.

 

 


Bu haber 616 defa okunmuştur.
 .:Bu Haberin Resimleri
 .:Bu Habere Ait Dosyalar
bu habere ait dosya bulunmamaktadır
Untitled Document
 
 .: En Son Eklenen 20 Haber
Çarşamba Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Sn. Ahmet YILMAZ Türkiye Barolar Birliği Başkanı Sn. Prof. Dr. Metin FEYZİOĞLU’nu makamında ziyaret etti.
Çarşamba Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Sn. Ahmet YILMAZ Gazi Üniversitesi Rektörü Sn. Prof. Dr. Musa YILDIZ’ı Makamında Ziyaret Etti.
30 Ağustos Zafer Bayramınız Kutlu Olsun.
Çarşamba Ticaret ve Sanayi Odası’nın Ağustos Ayı Olağan Meclis Toplantısı Video Konferans Yöntemiyle Gerçekleştirildi.
Samsun Valisi Sn. Zülkif DAĞLI’nın Başkanlığında, Valilik Toplantı Salonunda, Çarşamba Organize Sanayi Bölgesi Koordinasyon Toplantısı Gerçekleştirildi.
Çarşamba Ticaret ve Sanayi Odası, Türkiye’nin En Büyük İlk 500 Sanayi Kuruluşu Arasına Giren, Özyılmaz Fındık Ticaret ve Sanayi Limited Şirketi’ni Takdir Beratı İle Ödüllendirdi.
Hatay Vergi Dairesi Başkanı Nazmi Erol’dan Başkan Yılmaz ’a Ziyaret.
Samsun Fırıncılar Odası Başkanı Sn. Yılmaz YİĞİT ve Çarşamba Fırıncılar Odası Başkanı Sn. Esat AKKAYA, Çarşamba Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Sn.Ahmet YILMAZ’ı Makamında Ziyaret Ettiler.
İstanbul Neva Patent ve Hukuk Danışmanlık Ltd. Şti. kurucusu Sn.Tuğba Ebru UZAL, Çarşamba Ticaret ve Sanayi Odası’nı Ziyaret etti.
Çarşamba Ticaret ve Sanayi Odası Başkası Sn.Ahmet YILMAZ'dan Kurban Bayramı Mesajı.
Samsun Valisi Sayın DR. Zülkif DAĞLI Çarşamba Ticaret ve Sanayi Odası'nı Ziyaret Etti
Samsun 19 Mayıs Üniversitesi’nde Öğrenim Gören Yabancı Öğrenciler'den Çarşamba Ticaret ve Sanayi Odası Ziyareti
Çarşamba Genç İş Adamları Derneği'nden Çarşamba Ticaret ve Sanayi Odası Ziyareti
Çarşamba Ticaret ve Sanayi Odası - Ticaret Borsası Bölgesel Kalkınma Proje Ofisi Aracılığıyla İşkur’dan Engelli Kendi İşini Kurma Projesi
Çarşamba Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Sn.Ahmet YILMAZ'ın 15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü Mesajı
Ünye Ticaret ve Sanayi Odası Yönetim Kurulu Başkanı Sn.İrfan AKAR ve ÜNTİSAD Derneği’nden Çarşamba Ticaret ve Sanayi Odası Ziyareti.
Çarşamba Ticaret ve Sanayi Odası’nın Haziran Ayı Olağan Meclis Toplantısı Video Konferans Yöntemiyle Gerçekleştirildi.
Çarşamba Ticaret ve Sanayi Odası TS EN ISO 9001:2015 denetimini başarı ile tamamladı.
Tarım ve Kırsal Kalkınmayı Destekleme Kurumu’ndan Çarşamba Ticaret ve Sanayi Odası Ziyareti
Çarşamba Organize Sanayi Bölgesi Haziran Ayı Yönetim Kurulu Toplantısı Osb Toplantı Salonunda Gerçekleştirildi.
Çarşamba Ticaret ve Sanayi Odası Olağan Personel Toplantısı Gerçekleştirildi
Çarşamba Organize Sanayi Bölgesi Enerji Nakil Hatları İçin YEDAŞ Bölge Müdürü İle Birlikte İncelemelerde Bulunuldu
Çarşamba Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Sn.Ahmet YILMAZ'dan Ramazan Bayramı Mesajı
Çarşamba Ticaret ve Sanayi Odası’nın Mayıs Ayı Olağan Meclis Toplantısı Video Konferans Yöntemiyle Gerçekleştirildi.
Çarşamba Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Sn.Ahmet YILMAZ'ın Kadir Gecesi Mesajı
Çarşamba Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Sn.Ahmet YILMAZ'dan 19 Mayıs Gençlik ve Spor Bayramı Mesajı
TOBB (TÜRKİYE ODALAR VE BORSALAR BİRLİĞİ ) ÖNCÜLÜĞÜNDE NEFES KREDİSİ DEVREYE GİRDİ
Çarşamba Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Sn.Ahmet YILMAZ'dan Ramazan Ayı Mesajı
ÇTSO Başkanı YILMAZ'dan 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı Mesajı
TOBB Başkanı Sn.Rifat HİSARCIKLIOĞLU ile 365 Oda Borsa Başkanları Video Konferans Aracılığıyla Toplantı Gerçekleştirdi.
Berat Kandiliniz Kutlu Olsun
TOBB KOBİ Politikaları Kurulu Video Konferans Yöntemiyle Toplandı
İş Dünyası İçin (Corona Virüs) Ekonomik Tedbirler (TOBB)
Kısa Çalışma Ödeneği Başvuru Şartları
'Mücbir Sebep' halinden faydalanacak sektörler
Ekonomik İstikrar Kalkanı Paketi
ÇTSO Başkanı Sn. Ahmet YILMAZ'ın Miraç Kandili Mesajı
Çarşamba Ticartet ve Sanayi Odası Başkanı Sn.Ahmet YILMAZ'ın 18 Mart Çanakkale Şehitlerini Anma Günü Mesajı
Çarşamba Ticaret ve Sanayi Odası Fahiş fiyat artışları konusunda uyardı
Orta Karadeniz Kalkınma Ajansı Genel Sekreter Vekili Sn.İbrahim Ethem ŞAHİN’den Çarşamba Ticaret ve Sanayi Odası Ziyareti
Çarşamba Ticaret ve Sanayi Odası’nda Motorlu Kara Taşıtları Alım-Satım Sorumlusu (Seviye 5) Sınavları Yapıldı.
Ayvacık Kaymakamı Sn.Orhan AYAZ, Ayvacık Belediye Başkanı Sn. Halil KALAYCI ’dan Çarşamba Ticaret ve Sanayi Odası Ziyareti
Salıpazarı Belediye Başkanı Sn.Halil AKGÜL Çarşamba Ticaret ve Sanayi Odası başkanı Sn.Ahmet YILMAZ’ı makamında ziyaret etti
Samsun İl Milli Eğitim Müdürü Sn.Coşkun ESEN’den Çarşamba Ticaret ve Sanayi Odası Ziyareti
Samsun Sanayici ve İş Adamları Derneği (SAMSİAD)’dan Çarşamba Ticaret ve Sanayi Odası Ziyareti
Çarşamba Şehit Nuri Pamir İlkokulu Öğrencileri’nden ‘Her Yere Kitap, Her Yerde Kitap’ Etkinliği kapsamında Çarşamba Ticaret ve Sanayi Odası Ziyareti
SkyWay Capital Uluslar Arası Transport Şirketi Temsilcilerinden Çarşamba Ticaret ve Sanayi Odası Ziyareti
Yardım Kampanyası...
Oda ve Borsalar, Tek Yürek Oldu
Çarşamba Osb Müteşebbis Heyet Toplantısı Samsun Valisi Sn.Osnan Kaymak’ın Katılımıyla Gerçekleşti.
 
 

TOBB DARBE GİRİŞİMİ TEPKİSİ


 

 

 

 

 

 

Site Istatistikleri
Döviz Kurları
  Alış Satış
Dolar TL TL
Euro TL  TL