.: Çarşamba Organize Sanayi Bölgesi İstişare Toplantısı Gerçekleştirildi.


Çarşamba Organize Sanayi Bölgesi İstişare Toplantısı Gerçekleştirildi.

2019-09-14

Çarşamba Ticaret Borsası M.Rifat Hisarcıklıoğlu Konferans Salonunda Çarşamba Organize Sanayi Bölgesi İstişare Toplantısı düzenlendi.

    Toplantıya Samsun Valisi ve Çarşamba Organize Sanayi Bölgesi Müteşebbis Heyet Başkanı Sn.Osman KAYMAK, AK Parti Samsun Milletvekili Sn.Fuat KÖKTAŞ, Büyükşehir Belediye Başkanı Sn.Mustafa DEMİR, Çarşamba Kaymakamı ve Çarşamba Organize Sanayi Bölgesi Yönetim Kurulu Başkanı Sn.Şükrü YILDIRIM, Çarşamba Belediye Başkanı Sn.Halit DOĞAN, Salıpazarı Belediye Başkanı Sn.Halil AKGÜL, Ayvacık Belediye Başkanı Sn.Halil KALAYCI, Çarşamba İlçe Emniyet Müdürü Sn.Turgay BEGEN, Bilim Sanayi ve Teknoloji İl Müdürü Sn.Selahattin ALTINSOY, Samsun TKDK İl Koordinatörü Sn.Dr.Bülent TURAN, Çarşamba Ticaret ve Sanayi Odası Yönetim Kurulu Başkanı Sn.Ahmet YILMAZ, Tokat Erbaa Ticaret ve Sanayi Odası Yönetim Kurulu Başkanı Sn.Gökalp COŞKUN, Siyasi Parti İlçe Başkanları, Çarşamba Organize Sanayi Bölgesi Müteşebbis Heyet Üyeleri, Sivil Toplum Örgütleri Başkanları, Çarşamba Ticaret ve Sanayi Odası Meclis Üyeleri ve yatırım talebinde bulunan firma temsilcileri katıldı.

     Toplantıda sırasıyla Çarşamba Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı ve Çarşamba OSB Müteşebbis Heyet Başkan Vekili Sn.Ahmet YILMAZ, Çarşamba Belediye Başkanı Sn.Halit DOĞAN, Çarşamba Kaymakamı Sn.Doç.Dr.Şükrü YILDIRIM, Samsun Büyükşehir Belediye Başkanı Sn.Mustafa DEMİR, Samsun Valisi ve OSB Müteşebbis Heyet Başkanı Sn.Osman KAYMAK birer konuşma yaptılar.

     Düzenlenen toplantı ile ilgili açıklama yapan Çarşamba Ticaret ve Sanayi Odası Yönetim Kurulu Başkanı Sn.Ahmet YILMAZ; ‘Çarşamba Organize Sanayi Bölgesi arazisinde imar ve parselasyon çalışmaları ile ilgili talep sahibi harita mühendisleri ve şehir plancılarından teklifler alındığını, kısa süre içerisinde 1/5.000 ve 1/1000 imar planı çalışmalarıyla eş zamanlı olarak parselasyon çalışmaları da yürütüleceğini, bu çalışmalar öncesinde yatırım yapma talebinde bulunan 100 firmanın temsilcileriyle, talep ettikleri arazi miktarı ve yatırım konularıyla ilgili bilgiler alınması ve parselasyon çalışmalarında yatırımcıların taleplerine göre parsellerin belirlenmesi hedefi ile bu toplantıyı organize ettiklerini söyleyerek, Çarşamba Organize Sanayi bölgesinde gelinen son durum SGK, Enerji Destekleri, Teşvikler ve Parselizasyonların nasıl yapılacağına dair ve bundan sonraki süreçle ilgili bilgiler verdik. Katılımcı yatırımcıların sorularını Müteşebbis Heyet olarak ilk ağızdan cevapladık, yatırımcılarımıza her konuda yardımcı olmaya ve onların önünü açmaya gayret ediyoruz ve tüm katılıcılara teşekkür ederim.’ dedi.

     Çarşamba Belediye Başkanı ve Çarşamba Organize Sanayi Bölgesi Yönetim Kurulu Üyesi Sn. Halit DOĞAN yaptığı konuşmada; ‘ OSB’lerin şehirler için ciddi bir sanayileşme ve istihdam kaynağı olduğunun altını çizerek Samsun milletvekillerimiz ve sivil toplum örgütü başkanlarımız ile tüm gücümüzle süreci hızlandırmak için çalışıyoruz. Sanayicilerimiz ile birlikte Çarşamba ve çevre bölgelerde ki yatırımcıların Çarşamba OSB’ye yatırım yapması için tüm gayretimizi sarf edeceğiz, Bu gün burada Organize Sanayi Bölgesi yönetim kurulu üyeleri ile yatırımcı firma sahipleri bir araya gelerek yatırımlar hakkında görüş alış verişinde bulunularak çözüm noktasında istişareler yaptık. Belediye olarak TEKSTİLKENT Projemiz için Tarım ve Kırsal Kalkınmayı Destekleme Kurumu ile görüşmelerimiz devam ediyor, Çarşambaya faydalı olacak tüm projelerde Çarşamba Ticaret ve Sanayi Odası’nı desteklemeye hazırız. Gerçekleştirilen toplantının hayırlara vesile olmasını dilerim. ” diye konuştu.

     Çarşamba Kaymakamı ve Çarşamba Organize Sanayi Bölgesi Yönetim Kurulu Başkanı Sn.Şükrü YILDIRIM yaptığı açıklamada;’Çarşamba Organize Sanayi Bölgesi proje teklifleri ve yer tahsisi için Çarşamba Belediyesi, Çarşamba Ticaret ve Sanayi Odası ile birlikte çalışıyoruz. Ülkemize katma değer yaratacak tesislere yaptıkları destekler için Ak Parti Samsun Milletvekilimiz Sn.Fuat KÖKTAŞ’a ve Çarşambamız için uğraş veren tüm başkanlarımıza teşekkür ederdim.’ dedi.

     Samsun Büyükşehir Belediye Başkanı Sn.Mustafa DEMİR yaptığı konuşmada; Çarşamba ilçesinde kurulması planlanan ve altyapı yatırım planına alınmadan önceki tüm işleri biten Çarşamba Organize Sanayi Bölgesinin Çarşamba ve bölge için çok önem arzettiğini, bir an önce hayata geçmesi için büyükşehir olarak her türlü katkı vermeye hazır olduklarını ifade etti. OSB’nin kuruluşundan bugüne çalışmalarında emeği geçen herkese teşekkür etti.

     Ak Parti Samsun Milletvekili Sn.Fuat KÖKTAŞ yaptığı konuşmasında;’ Çarşamba Organize Sanayi Bölgesi için bu gün burada bulunuyoruz. Projeye destek olan tüm başkanlara ve Sanayi Teknoloji İl Müdürümüz Sn.Selahattin ALTUNSOY’a teşekkür ederim. Çarşamba, Salıpazarı, Ayvacık ve Terme’ye hitap edecek sanayi inşaası için toplantıyı organize ettik. Burada yaptığımız istişare sonuçlarına göre bir yol haritası belirleyeceğiz ve parselizasyon yapılacaktır. Türkiye yatırım alanında ciddi reformlar yapabilen bir ülkedir. Çıkarttığımız reform paketleri ile sanayicimizin yanındayız, Ticaret ve Sanayi Odaları ile görüşüyoruz, yatırım teşviklerimiz artarak devam edecektir. Çarşamba Belediyesi ve Çarşamba Ticaret ve Sanayi Odası ile yürütülen TEKSTİLKENT projelerini de yakında takip ediyorum. Sanayi Bakanlığı yaptığımız teşvikleri değerlendiriyor. TEKSTİLKENT arasi de devir alınarak çalışmalarımız devam edecektir. Talep halinde Çarşamba Şeker Fabrikası arazisini’de yatırımlarda kullanmak üzere Çarşamba Organize Sanayi Bölgesine devir alabiliriz. Tüm katılımcılara teşekkür eder toplantının hayırlara vesile olmasını dilerim.‘ dedi.

     Toplantı hakkında değerlendirmelerde bulunan Samsun Valisi ve Çarşamba Organize Sanayi Bölgesi Müteşebbis Heyet Başkanı Sn.Osman KAYMAK; ‘ Samsun bir tarım kenditidir ancak, gelişme yönünden sanayileşmek zorundayız. Gelen taleplere baktığımda Çarşamba Organize Sanayi Bölgesi’nin yatırım alanının yetmeyeceğini düşünüyorum. Taleplerin fazla olması Organize Sanayi Bölgesi Çalışmalarını hızlandıracaktır. Yaplılan bu yatırımlar ile birlikte Samsun göç veren değil göç alan bir il olacaktır. Çarşamba Organize Sanayi Bölgesi’nin 2020 yatırım palanına alınabilmesi için Ak Parti Samsun Milletvekili Sn.Faut KÖKTAŞ ile tüm gücümüzle çalışıyoruz. Parselizasyonlar yatırım talepleri ve istihdam edilecek kişi sayısına göre değerlendirilecektir. Amacımız mevcut yatırımcıların sorun ve ihtiyaçlarına cevap vermek suretiyle etkin üretim ve daha fazla istihdam sağlamalarını temin etmektir. Toplantıyı düzenleyen Çarşamba Ticaret ve Sanayi Odası Yönetim Kurulu Başkanı Sn.Ahmet YILMAZ’a ve tüm katılımcılara teşekkür ederim.’ dedi.

 

 


Bu haber 77 defa okunmuştur.
 .:Bu Haberin Resimleri
 .:Bu Habere Ait Dosyalar
bu habere ait dosya bulunmamaktadır
Untitled Document
 
 .: En Son Eklenen 20 Haber
Orta Karadeniz Kalkınma Ajansı Uzmanları ve Karadeniz Tarımsal Araştırma Enstitüsü Müdürlüğünden Çarşamba Ticaret ve Sanayi Odası Ziyareti
Çarşamba Bedensel Engelliler Dernek Başkanı Sn.Mustafa UÇAR, Çarşamba Bedensel Engelliler Spor Klubü Başkanı Sn.Kerim DENİZ’den Çarşamba Ticaret ve Sanayi Odası Ziyareti
Vakıfbank Çarşamba şube müdürü Sn.Dinçer KIZILKAYA’dan Çarşamba Ticaret ve Sanayi Odası Ziyareti
Çarşamba Ticaret ve Sanayi Odası’nda Dış Ticaret Bilgilendirme Semineri Düzenlendi
Cumhurbaşkanı Başdanışmanı Sn.İsrafil KIŞLA’dan Çarşamba Ticaret ve Sanayi Odası Ziyareti
Samsun Cumhuriyet Başsavcısı Sn.Mehmet Sabri KILIÇ'dan Çarşamba Ticaret ve Sanayi Odası Ziyareti
Çarşamba Organize Sanayi Bölgesi İstişare Toplantısı Gerçekleştirildi.
Çarşamba Kaymakamı Sn.Şükrü YILDIRIM ve Çarşamba Emniyet Müdürü Sn.Turgay BEGEN'den Çarşamba Ticaret ve Sanayi Odası Ziyareti
Havza Belediye Başkanı Sn.Sebahattin ÖZDEMİR'den Çarşamba Ticaret ve Sanayi Odası Ziyareti.
Çarşamba Ticaret ve Sanayi Odasında ‘Kırsal Kalkınma Yatırımlarının Desteklenmesi Programı’ Anlatıldı.
Çarşamba Kaymakamı Sn.Şükrü YIDIRIM, Belediye Başkası Sn.Halit DOĞAN'dan Çarşamba Ticaret ve Sanayi Odazı Ziyareti
30 Ağustos Zafer Bayramınız Kutlu Olsun.
Samsun Valisi Sn.Osman KAYMAK, Kamu Kurumları amirleri ve Sivil Toplum Örgütleri başkanları ile Birlikte Çarşamba’da Fındık Topladı.
AK Parti Samsun Milletvekili Sn.Fuat KÖKTAŞ'dan Çarşamba Ticaret ve Sanayi Odası Ziyareti
Çarşamba Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Sn.Ahmet YILMAZ'dan 'Çarşamba Kasketi ve Yumurta Topuk Ayakkabı Maketi' açıklaması
Çarşamba Ticaret ve Sanayi Odası Başkası Sn.Ahmet YILMAZ'dan Kurban Bayramı Mesajı.
Çarşamba Ticaret ve Sanayi Odası ve Çarşamba Genç İşadamları Derneği’nden Proje Toplantısı.
Çarşamba Ticaret ve Sanayi Odası’nda Motorlu Kara Taşıtları Alım-Satım Danışmanı (Seviye 4) ve Alım-Satım Sorumlusu (Seviye 5) Sınavları Yapıldı.
Çarşambaspor Başkanı Sn.Özkan YILDIRIM'dan Çarşamba Ticaret ve Sanayi Odası Ziyareti
Çarşamba Ticaret ve Sanayi Odası, Gürcistan Acara Ticaret Odası İle Kardeş Oda protokolü imzaladı
Çarşamba Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Sn.Ahmet YILMAZ'ın 15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü Mesajı
Çarşamba Genç İşadamları Derneği(ÇARGİAD)’dan Çarşamba Ticaret ve Sanayi Odası Ziyareti
Çarşamba Organize Sanayi Bölgesinde Çalışmalar Hızla Devam Ediyor.
Samsun İŞKUR Müdür Yardımcısı Sn.Köksal KIR’dan Çarşamba Ticaret ve Sanayi Odası Ziyareti
Dioskuria İsimli Gurcistan Sahil Guvenlik Botu Mürettebatindan Çarşamba Ticaret ve Sanayi Odası Ziyareti
Çarşamba Ticaret ve Sanayi Odası TS EN ISO 9001:2015 denetimini başarı ile tamamladı.
Başkan YILMAZ'dan Ramazan Bayramı Mesajı.
Çarşamba TSO Başkanı sn.Ahmet YILMAZ'dan Kadir Gecesi Mesajı
Samsun Ondokuz Mayıs Üniversitesi Özel Eğitim bölümü başkan yardımcısı Sn.Dr.Sinan KALKAN’dan Çarşamba Ticaret ve Sanayi Odası Ziyareti
Çarşamba İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü Şube Müdürü Sn.Ayhan HOŞ'dan Çarşamba Ticaret ve Sanayi Odası Ziyareti
Çarşamba TSO 'da 50.Girişimcilik Kursu Başladı
ÇARŞAMBA TİCARET VE SANAYİ ODASI A.B.PROJE UZMANI ARIYOR...!!!
Çarşamba Ticaret ve Sanayi Odası’nda TEKSTİLKENT Toplantısı.
Ankara ASİYAD Yönetim Kurulundan Çarşamba Ticaret ve Sanayi Odası Ziyareti
Çarşamba TSO 'da 49.Girişimcilik Kursu Başladı
ÇTSO Başkanı YILMAZ'dan 23 Nisan Mesajı
Çarşamba Ticaret ve Sanayi Odası’ndan Samsun Büyükşehir Belediye Başkanı Sn.Mustafa DEMİR’e Hayırlı Olsun Ziyareti.
Berat Kandiliniz Kutlu Olsun
Samsun ili Oda ve Borsalar Müşterek İstişare Toplantısı, Vezirköprü Ticaret ve Sanayi Odası ev sahipliğinde Vezirköprü ilçesinde gerçekleştirildi.
Çarşamba Ticaret ve Sanayi Odası Meclis Üyeleri, TOBB Tarafından Düzenlenen Meclis Üyeleri Bilgilendirme Seminerine Katıldı
Çarşamba Ticaret ve Sanayi Odası'ndan Çarşamba Belediye Başkanı Sn.Halit DOĞAN'a Hayırlı Olsun Ziyareti.
Çarşamba TSO 'da 48.Girişimcilik Kursu Başladı
Aygün Cerrahi Aletler A.Ş Firma Sahibi Sn.Mehmet AYGÜN'den Çarşamba Ticaret ve Sanayi Odası Ziyareti
Saadet Partisi Samsun Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Sn.Salih ŞEN’den Çarşamba Ticaret ve Sanayi Odası Ziyareti
Çarşamba Belediye Başkan Adayı Sn.Av.Halit DOĞAN Ziyareti
İstihdam Seferberliği 2019 Samsun Buluşması
Çarşamba Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Sn.Ahmet YILMAZ'dan 18 Mart Çanakkale Şehitlerini Anma Günü Mesajı
Terme Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Sn.Ahmet EKMEKÇİ'den Çarşamba Ticaret ve Sanayi Odası Ziyareti
ÇTSO Başkanı sn. Ahmet YILMAZ'dan 8 Mart Dünya Emekçi Kadınlar Günü Mesajı
Milli Eğitim Bakanlığı Rehberlik Hizmetleri Genel Müdürü Sn.Prof.Dr.Ahmet Emre BİLGİLİ’den Çarşamba Ticaret ve Sanayi Odası Ziyareti
 
 

TOBB DARBE GİRİŞİMİ TEPKİSİ


 

 

 

 

 

 

Site Istatistikleri
Döviz Kurları
  Alış Satış
Dolar TL TL
Euro TL  TL