.: Çarşamba Organize Sanayi Bölgesi’nin tapuları Çarşamba Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Sn.Ahmet YILMAZ’a teslim edildi.


Çarşamba Organize Sanayi Bölgesi’nin tapuları Çarşamba Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Sn.Ahmet YILMAZ’a teslim edildi.

2019-03-07

     Çarşamba Organize Sanayi Bölgesi’nin tapuları AK Parti Samsun Milletvekili Sn.Fuat KÖKTAŞ’ın  katılımı ile Çarşamba Ticaret Borsası M.Rifat Hisarcıklıoğlu Toplantı Salonunda düzenlenen programda Çarşamba Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Sn.Ahmet YILMAZ’a  teslim edildi.

     Programa, AK Parti Samsun Milletvekili Sn.Fuat KÖKTAŞ, Çarşamba Belediye Başkan adayı Sn.Halit DOĞAN, Çarşamba Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Sn.Ahmet YILMAZ, Meclis Başkanı. Sn.Muharrem YARALI, Çarşamba Ticaret Borsası Meclis Başkanı Sn. Ali TORAMAN, Oda-Borsa Meclis Üyeleri, oda genç ve kadın girişimciler kurulu üyeleri, Ziraat Odası Başkanı Sn. Muammer AYDEMİR, Muhtarlar Derneği Başkanı Sn. Veysel ODUNCU, Yağlı Tohumlar Kooperatif Başkanı  Sn. Cavit ATAY, Esnaf Sanatkarlar Kredi Kefalet Kooperatif Başkanı Sn. Selahattin AKKUŞ, Bakkallar Odası Başkanı Sn. İsa ACAR, Berberler Odası Başkanı Sn. Ümit TAŞAN, Demirciler Odası Başkanı Sn. Kerim ÇAKIR, Kahveciler Odası Başkanı Sn. Erdal ÇALIŞKAN, Bakırcılar Odası Başkanı Sn. İsmail ÇELİK, Kunduracılar Odası Başkanı Sn. Osman AYDIN, Lokantacılar Odası Başkanı  Sn. Hasan GÜMÜŞ, Madeni Sanatkarlar Odası Başkanı Sn. Mustafa DÜNDAR, Marangozlar Odası Başkanı Sn. Kerim DİKKOL, Şoförler Odası Başkanı Sn. Musa BALA, Terziler Odası Başkanı Sn. Enver YILMAZ, Samsun Eczacılar Odası Çarşamba Temsilcisi Sn. Ömer BİR, Samsun Muhasebeciler Odası Temsilcisi Sn. Mahmut ÇEKİÇ, Kuyumcular Derneği Başkanı Sn. Cumhur KAYA, Baro Temsilciliği Sn.Mehmet DEMİREL, Genç İş Adamları Derneği Başkanı Sn.İbrahim ÖZTÜRK, Hal Başkanı Sn. Durmuş ÖZTÜRK, Çarşamba Emniyet Hizmetlerini Destekleme Derneği Başkanı Sn. Ali ARAT, Çarşamba Bedensel Engelliler Spor Kulübü Başkanı Sn. Kerim DENİZ, Çarşamba Bedensel Engelliler Derneği Başkanı Sn. Mustafa UÇAR, katıldı.

     Çarşamba Organize Sanayi Bölgesi’nin tapuları teslim edildi.

     Çarşamba Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Sn.Ahmet YILMAZ; ‘’ Çalışmalarımızın meyvesini aldık. Bu aşamada Organize Sanayi Bölgesi'nin Çarşamba'ya kazandırılmasında başta milletvekilimiz Sn.Fuat KÖKTAŞ olmak üzere emeği geçen herkese teşekkür ederim. Bundan sonra imar parseli ve alt yapı ihaleleri yapılacak. Organize Sanayi Bölgesi'nin biran önce Çarşamba'da faaliyete geçmesi için tüm çabamızı göstereceğiz" dedi.

      AK Parti Samsun Milletvekili Sn.Fuat KÖKTAŞ yaptığı açıklamada; Bölge ekonomisi ile ilgili bilgiler verdikten sonra,  Çarşamba Organize Sanayi Bölgesi'nin tapularının, hazineden devir alındığını, Çarşamba Ticaret ve Sanayi Odası'na devredildiğini, imar ve alt yapı için ihale sürecinin başladığını  belirterek,  Çarşamba Organize Sanayi Bölgesinin Tapuları Çarşamba Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Sn.Ahmet YILMAZ'a takdim etti.

      Çarşamba Şeker Fabrikası’nın durumu hakkında bilgiler de veren  AK Parti Samsun Milletvekili Sn.Fuat KÖKTAŞ, bölgemiz gündeminde olan Kenevir yetiştiriciliğinden bahsederek, Sn.Cumhurbaşkanımızın bu işin üstyeri olarak Samsunu işaret ettiğini söyledi. Kamu kurumları, sivil toplum örgütleri ve işadamları olarak tüm gücümüzle bu işin üzerinde durmalıyız, tekstilden kağıda, sağlıktan otomotiv sektörüne kadar geniş bir yelpazesi bulunan bu ürünün yasalara uygun olarak üretimi ve pazarlaması için hepimiz çok çalışmalı ve gereken önemi göstermeliyiz. Çarşamba Şeker Fabrikasının kenevir bitkisinin işlenmesi için dönüşümü konusunda çalışmalarımız var. dedi.

      Ülke ve bölge ekonomisi hakkında da bilgi veren AK Parti Samsun Milletvekili Sn.Fuat KÖKTAŞ, Çarşambaya yapılacak yatırımlara da değinerek 2019 senesi içerisinde Çarşamba’ya Tekstilkent kurma hedefleri olduğundan bahsetti. Yapılacak projelerinize destek vermeye her zaman hazırız, kamu kurumları ve sivil toplum örgütleri ile bir birlik beraberlik oluşturduk, Ekonomi ve istihdam adına ortak atılacak adımlar ülkenin refah seviyesini yükseltecektir, milletimizle el ele kol kola yarınımız bugünümüzden daha güzel olacak, hep birlikte bu günleri aşacağız. dedi.

     İstihdam seferberliği konuşuldu,

     Çarşamba Ticaret ve Sanayi Odası) Yönetim Kurulu Başkanı Sn.Ahmet YILMAZ, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın çağrısı üzerine başlatılan ve ‘’Burası Türkiye Burada İş Var’ sloganı ile yürütülecek  ‘İstihdam Seferberliği 2019’ hakkında yapılan yasal düzenlemenin Meclisten geçtiğini ve Resmi Gazete’de yayımlanarak yürürlüğe girdiğini, oda ve borsa camiası olarak bölgemizin ve ülkemizin ekonomisine ve geleceğine yatırım yapmaya devam ediyoruz, Çarşamba Ticaret ve Sanayi Odası – Ticaret Borsası Bölgesel Kalkınma ve Proje Ofisimiz ve tüm personellerimiz ile hizmetinizdeyiz. Bütün gayretlerimizin hedefinde daha çok istihdam, daha çok üretim var. Bu yılın sonuna kadar çalıştırdığı kişiler haricindeki kişiler haricinde ekleyeceği her çalışan için devlet 773 TL lik sigorta primini kendisi ödüyor. Somut destek bu. Amacımız bu avantajları size izah etmek ve sizlerde uygun görürseniz bu istihdama katkıda bulunmak.

     Burası Türkiye Burada İş Var’ sloganı ile yürürlüğe giren ‘İstihdam Seferberliği 2019’’un yeni istihdam sağlayan işverenlere önemli fırsatlar sunduğunu belirten Çarşamba Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Sn.Ahmet YILMAZ, “21 Ocak’taki TOBB Türkiye Ekonomi Şurası’nda Cumhurbaşkanımız Sn. Recep Tayyip Erdoğan’ın iş dünyasına istihdam seferberliği çağrısında bulundu. Cumhurbaşkanımızın bu çağrısının ardından Hazine ve Maliye Bakanımız, Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanımız ve TOBB Başkanımız 2 hafta boyunca yoğun bir şekilde çalışarak istihdam teşviklerini hazırladılar ve bunlara yönelik yasal düzenleme de hızla Meclisten geçti ve Resmi Gazete’de yayımlanarak yürürlüğe girdi. 25 Şubat 2019 tarihinde de TOBB Başkanımızın ev sahipliğinde Hazine ve Maliye Bakanımız, Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanımız ile Oda ve Borsa Başkanlarımızın ve TOBB Sektör Meclisi Başkanlarımızın katılımıyla “Burası Türkiye Burada İş Var” sloganıyla İstihdam Seferberliği 2019 kampanyası başlatıldı, Birincisi; nisan ayı sonuna kadar sağlayacağınız her ilave istihdamın tam 3 ay boyunca ücretini, sigorta primlerini ve vergisini devlet karşılıyor. Bu 3 ay boyunca işverenin maliyeti sıfır. 2.021 TL ücret ve 1.113 TL sigorta ve vergiler olmak üzere 3.134 TL’yi devletimiz karşılamış olacak. İşveren cebinden sıfır maliyetle yeni bir işsiz kardeşimizi işe almış olacak. Devamındaki 9 ay boyunca da devletimiz sigorta primlerini ve vergileri ödemeye devam edecek. Yani aylık 1.113 TL’yi devletimiz karşılayacak. Biz işverenler olarak sadece çalıştırdığımız kardeşimize ücretini ödeyeceğiz. İş alınacak kişi kadın, genç ve engelli ise 9 aylık süre 15 aya kadar uzamış olacak. Yine imalat sanayi ve bilişim sektöründe aylık 1.113 TL olan prim ve vergi teşviki 2.712 TL olarak verilecek. Buradan iş dünyasına çağrıda bulunuyorum. Gelin bu tarihi teşvikten yararlanın. Böyle bir teşviki hayata geçirdiği için hükümetimize çok teşekkür ediyoruz” dedi.

     İstihdam seferliği hakkında konuşma yapan AK Parti Samsun Milletvekili Sn.Fuat KÖKTAŞ; Çarşamba Ticaret ve Sanayi Odası, Ticaret Borsası dayanışması ile gerçekleştirilen etkinlikleri yakından takip etmekte ve çalışmalarını takdir etmekteyiz. Kamu kurumu ve meslek örgütlerinin çalışmaları bölgemize ve ülkemize ivme kazandıracaktır. Ülke olarak dünyanın en gelişmiş ülkeleri arasında olmamız lazım.  2023 hedeflerini biliyorsunuz. Büyük işletmelerimize ve küçük işletmelerimize de büyük işler düşüyor. Bizler bu hedefler doğrultusunda daha çok çalışmalı, daha çok üretmeliyiz. Eğer bir kalkınma hamlesi varsa bunda da hepimizin katkı ve emeği var. Devletimiz sıkıntılı günümüzde de yanımızda olduğunu bir kez daha gösteriyor. Eğer bir işveren işlerinde sıkıntı yaşadıysa, faaliyetleri durmuş ya da azalmışsa; çalışanlarının maaşı 3 ay boyunca Kısa Çalışma Ödeneği kapsamında İşsizlik Sigortası Fonu’ndan ödeniyor. Yani burada devletimiz işverene diyor ki, düzenini bozma, istihdamı koru. Türkiye’nin gücüne ve geleceğine güvenin. İstihdam Seferberliği 2019’a katılın, bu tarihi istihdam teşviklerinden faydalanın. En az bir işsiz vatandaşımızı işe alarak, hem işinizi geliştirin, hem ekonominin büyümesine katkınız olsun, hem de Türkiye’nin geleceğine yatırım yaparak, kazanan siz olun. Dünün en çok kazananları, Türkiye’ye yatırım yapanlar, Türkiye’de istihdam sağlayanlar oldu. Yarının en çok kazananları da, bugün Türkiye’ye yatırım yapanlar, insanımıza istihdam sağlayanlar olacak. Bu topraklarda bereketi ve umudu hiç kaybetmedik, kaybetmeyeceğiz, bizleri toplantıya davet eden Çarşamba Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Sn.Ahmet YILMAZ ve bizlere ev sahipliği yapan Çarşamba Ticaret Borsası Başkanı Sn.Kazım YILMAZ’a teşekkür ederiz. Dedi.

      Programın devamında, 50 den fazla işçi çalıştıran ve istihdamlarını en fazla artıran, Çarşamba Ticaret ve Sanayi Odasına kayıtlı firmalara  ödülleri AK Parti Samsun Milletvekili Sn.Fuat KÖKTAŞ, kurum amirleri ve Sivil Toplum Örgütleri Başkanları tarafından takdim edildi.

      Mesleki Yeterlilik Belgeleri verildi.

     TOBB - MEYBEM tarafından Çarşamba Ticaret ve Sanayi Odası işbirliğiyle gerçekleştirilen Motorlu kara Taşıtlarının Alım-Satım danışmanı ve sorumlusu sınavında başarılı olanlara “Mesleki Yeterlilik Belgesi”  verildi. 

     Mesleki Yeterlilik belgeleri hakkında bilgi veren Başkan Sn.Ahmet YILMAZ; ‘Gümrük ve Ticaret Bakanlığı tarafından hazırlanan; ikinci el motorlu kara taşıtı ticaretine ilişkin usul ve esasları düzenleme amacı taşıyan “İkinci El Motorlu Kara Taşıtlarının Ticareti Hakkında Yönetmelik” 13.02.2018 tarihli 30331 sayılı Resmi Gazete’de yayımlanarak yürürlüğe girmişti.  Bu kapsamda üyemiz olsun olmasın Ticaret ve Sanayi Odamızın yetkili olduğu bölgelerde bulunan tüm oto alım satımı yapan işletmeleri bilgilendirerek sınavlarda başarılı olanlara belgelerini takdim ettik. Alınan belgelerin hayırlı olmasını dilerim.’ dedi.

     Program, özel sektör temsilcileri ve işadamlarının görüş ve önerilerini sunması, akıllarındaki sorulara ilk ağızdan cevap almalarıyla son buldu.

 

 


Bu haber 433 defa okunmuştur.
 .:Bu Haberin Resimleri
 .:Bu Habere Ait Dosyalar
bu habere ait dosya bulunmamaktadır
Untitled Document
 
 .: En Son Eklenen 20 Haber
Samsun Kadın Girişimciler İcra Kurulu’ndan Çarşamba Ticaret ve Sanayi Odası Ziyareti
Çarşamba Ticaret ve Sanayi Odası’nda ‘Türkiye’nin Girişimci Kadın Gücü Çarşamba Buluşması’ düzenlendi.
Çarşambaspor Taraftarlar Derneği’nden Çarşamba Ticaret ve Sanayi Odası Ziyareti
Türkiye Cumhuriyeti'nin kurucusu Büyük Kumandan Mustafa Kemal Atatürk'ün aramızdan ayrılışının 81. yılı
Çarşamba Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Sn.Ahmet YILMAZ'dan Mevlid Kandili Kutlama Mesajı
Çarşamba Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Sn.Ahmet YILMAZ'dan 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı Mesajı
Çarşamba Ticaret ve Sanayi Odası’ndan Barış Pınarı Harekatına Destek Mesajı
Elif Güzellik Salonu Açılışı Yoğun Katılımla Gerçekleşti
Orta Karadeniz Kalkınma Ajansı Uzmanları ve Karadeniz Tarımsal Araştırma Enstitüsü Müdürlüğünden Çarşamba Ticaret ve Sanayi Odası Ziyareti
Çarşamba Bedensel Engelliler Dernek Başkanı Sn.Mustafa UÇAR, Çarşamba Bedensel Engelliler Spor Klubü Başkanı Sn.Kerim DENİZ’den Çarşamba Ticaret ve Sanayi Odası Ziyareti
Vakıfbank Çarşamba şube müdürü Sn.Dinçer KIZILKAYA’dan Çarşamba Ticaret ve Sanayi Odası Ziyareti
Çarşamba Ticaret ve Sanayi Odası’nda Dış Ticaret Bilgilendirme Semineri Düzenlendi
Cumhurbaşkanı Başdanışmanı Sn.İsrafil KIŞLA’dan Çarşamba Ticaret ve Sanayi Odası Ziyareti
Samsun Cumhuriyet Başsavcısı Sn.Mehmet Sabri KILIÇ'dan Çarşamba Ticaret ve Sanayi Odası Ziyareti
Çarşamba Organize Sanayi Bölgesi İstişare Toplantısı Gerçekleştirildi.
Çarşamba Kaymakamı Sn.Şükrü YILDIRIM ve Çarşamba Emniyet Müdürü Sn.Turgay BEGEN'den Çarşamba Ticaret ve Sanayi Odası Ziyareti
Havza Belediye Başkanı Sn.Sebahattin ÖZDEMİR'den Çarşamba Ticaret ve Sanayi Odası Ziyareti.
Çarşamba Kaymakamı Sn.Şükrü YIDIRIM, Belediye Başkası Sn.Halit DOĞAN'dan Çarşamba Ticaret ve Sanayi Odazı Ziyareti
Çarşamba Ticaret ve Sanayi Odasında ‘Kırsal Kalkınma Yatırımlarının Desteklenmesi Programı’ Anlatıldı.
30 Ağustos Zafer Bayramınız Kutlu Olsun.
Samsun Valisi Sn.Osman KAYMAK, Kamu Kurumları amirleri ve Sivil Toplum Örgütleri başkanları ile Birlikte Çarşamba’da Fındık Topladı.
AK Parti Samsun Milletvekili Sn.Fuat KÖKTAŞ'dan Çarşamba Ticaret ve Sanayi Odası Ziyareti
Çarşamba Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Sn.Ahmet YILMAZ'dan 'Çarşamba Kasketi ve Yumurta Topuk Ayakkabı Maketi' açıklaması
Çarşamba Ticaret ve Sanayi Odası Başkası Sn.Ahmet YILMAZ'dan Kurban Bayramı Mesajı.
Çarşamba Ticaret ve Sanayi Odası ve Çarşamba Genç İşadamları Derneği’nden Proje Toplantısı.
Çarşamba Ticaret ve Sanayi Odası’nda Motorlu Kara Taşıtları Alım-Satım Danışmanı (Seviye 4) ve Alım-Satım Sorumlusu (Seviye 5) Sınavları Yapıldı.
Çarşambaspor Başkanı Sn.Özkan YILDIRIM'dan Çarşamba Ticaret ve Sanayi Odası Ziyareti
Çarşamba Ticaret ve Sanayi Odası, Gürcistan Acara Ticaret Odası İle Kardeş Oda protokolü imzaladı
Çarşamba Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Sn.Ahmet YILMAZ'ın 15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü Mesajı
Çarşamba Genç İşadamları Derneği(ÇARGİAD)’dan Çarşamba Ticaret ve Sanayi Odası Ziyareti
Çarşamba Organize Sanayi Bölgesinde Çalışmalar Hızla Devam Ediyor.
Samsun İŞKUR Müdür Yardımcısı Sn.Köksal KIR’dan Çarşamba Ticaret ve Sanayi Odası Ziyareti
Dioskuria İsimli Gurcistan Sahil Guvenlik Botu Mürettebatindan Çarşamba Ticaret ve Sanayi Odası Ziyareti
Çarşamba Ticaret ve Sanayi Odası TS EN ISO 9001:2015 denetimini başarı ile tamamladı.
Başkan YILMAZ'dan Ramazan Bayramı Mesajı.
Çarşamba TSO Başkanı sn.Ahmet YILMAZ'dan Kadir Gecesi Mesajı
Samsun Ondokuz Mayıs Üniversitesi Özel Eğitim bölümü başkan yardımcısı Sn.Dr.Sinan KALKAN’dan Çarşamba Ticaret ve Sanayi Odası Ziyareti
Çarşamba İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü Şube Müdürü Sn.Ayhan HOŞ'dan Çarşamba Ticaret ve Sanayi Odası Ziyareti
Çarşamba TSO 'da 50.Girişimcilik Kursu Başladı
ÇARŞAMBA TİCARET VE SANAYİ ODASI A.B.PROJE UZMANI ARIYOR...!!!
Çarşamba Ticaret ve Sanayi Odası’nda TEKSTİLKENT Toplantısı.
Ankara ASİYAD Yönetim Kurulundan Çarşamba Ticaret ve Sanayi Odası Ziyareti
Çarşamba TSO 'da 49.Girişimcilik Kursu Başladı
ÇTSO Başkanı YILMAZ'dan 23 Nisan Mesajı
Çarşamba Ticaret ve Sanayi Odası’ndan Samsun Büyükşehir Belediye Başkanı Sn.Mustafa DEMİR’e Hayırlı Olsun Ziyareti.
Berat Kandiliniz Kutlu Olsun
Samsun ili Oda ve Borsalar Müşterek İstişare Toplantısı, Vezirköprü Ticaret ve Sanayi Odası ev sahipliğinde Vezirköprü ilçesinde gerçekleştirildi.
Çarşamba Ticaret ve Sanayi Odası Meclis Üyeleri, TOBB Tarafından Düzenlenen Meclis Üyeleri Bilgilendirme Seminerine Katıldı
Çarşamba Ticaret ve Sanayi Odası'ndan Çarşamba Belediye Başkanı Sn.Halit DOĞAN'a Hayırlı Olsun Ziyareti.
Çarşamba TSO 'da 48.Girişimcilik Kursu Başladı
 
 

TOBB DARBE GİRİŞİMİ TEPKİSİ


 

 

 

 

 

 

Site Istatistikleri
Döviz Kurları
  Alış Satış
Dolar TL TL
Euro TL  TL